Czerwiec 2014

Poniedziałek, 09 czerwca 2014 12:18

Wolbrom czytał dzieciom

W dniach 1-8 czerwca odbył się Tydzień Czytania Dzieciom w Wolbromiu. To już czwarta edycja tej kampanii w naszym mieście, którą chętnie wspiera firma TRI Poland oraz Gmina Wolbrom. Przez cały ubiegły tydzień, uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków odwiedzał smok Wolbruś zachęcając do czytania nie tylko dzieci, ale także rodziców i nauczycieli. Patronem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski.

Poniedziałek, 09 czerwca 2014 07:12

II Miejsko-Gminny Konkurs Języków Obcych dla gimnazjalistów

Po raz drugi w naszej gminie odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Języków Obcych w kategoriach: język angielski oraz język niemiecki. Podstawowymi celami przeprowadzania konkursów językowych są - rozbudzenie i rozszerzenie zainteresowań językami obcymi, podniesienie wyższych osiągnięć w nauce z tych przedmiotów oraz kształtowanie słuchu i czytania tekstów w języku obcym.

Piątek, 06 czerwca 2014 13:46

Pogoda sprzyja drogowcom

Trwają prace na gminnych drogach. Po zakończeniu remontu ul. Garbarskiej drogowcy z MZGKiM podjęli prace na mocno uszkodzonym odcinku ul. Wyzwolenia, który nie był remontowany w ramach tzw. schetynówki.

Piątek, 06 czerwca 2014 13:29

Zaproszenie na szkolenie - barszcz Sosnowskiego

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie Małopolska Izba Rolnicza Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin ZD Grodkowice zapraszają na szkolenie w ramach projektu pn.: „Środowisko bez barszczu Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden.)” dofinansowanego z funduszy EOG 2009-2014, które odbędzie się w dniu 18.06.2014 o godzinie 18.00 w Domaniewicach – lokal „Dworek Jurajski” (była szkoła)

Piątek, 06 czerwca 2014 12:26

Uczymy się bycia obywatelami - Klasy szóste z SP 1 na sesji Rady Miejskiej

Z inicjatywy pani dyrektor Elżbiety Sojki, uczącej nas również historii, 3 czerwca wybraliśmy się na 49 sesję Rady Miejskiej Wolbromia. Było to dla nas ciekawe doświadczenie, bo do tej pory niewielu z nas wiedziało, gdzie i w jaki sposób zapadają decyzje o naszym mieście.