Wrzesień 2013

Czwartek, 26 września 2013 09:09

Młodzi przebojem – nie tylko z nazwy

Pomimo, że za oknem coraz bardziej pochmurno i szaro, ostania sobota kalendarzowego lata przyniosła młodym wychowankom Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej „Młodzi przebojem” wiele słońca i pozytywnych emocji. 21 września 2013 odbył się bowiem inauguracyjny turniej piłkarski w Olkuszu, który zapoczątkował cykl piłkarskich zmagań zawodników Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej „Młodzi przebojem” z roczników 2005-2006. Organizatorem turnieju jest Podokręg Piłki Nożnej w Olkuszu.

Środa, 25 września 2013 12:54

Razem po dwie schetynówki

Do 30 września 2013 r. gminy i powiaty mogą starać się o przyznanie dotacji w wysokości nieprzekraczającej 50% kosztów inwestycji drogowych planowanych na 2014 r. Dotacja nie może przekroczyć 3 milionów złotych. Wolbrom kolejny raz przedłoży do oceny ubiegłoroczny projekt remontu ciągu ulic Leśnej i Młyńskiej. Aby zwiększyć szanse tegorocznego wniosku Gmina podpisała porozumienie o współpracy z Powiatem.

Wtorek, 24 września 2013 13:56

Młodzi - bezrobotni, politycy - debatują

Na 23 września w ZS nr 3 w Olkuszu, zapowiedziano debatę pt. „Unia młodych. Jak UE powinna walczyć z bezrobociem wśród młodych ludzi?”. Zaproszono grono ważnych gości, przybyła liczna reprezentacja młodzieży. Uczestnicy debaty mieli odpowiedzieć na pytania co można zrobić, żeby poprawić sytuację na rynku pracy dla osób, które nie ukończyły 25 roku życia. Na spotkaniu, które mocno rozczarowało widzów, i które trudno nazwać debatą, pojawiło się jedynie wiele deklaracji, że będzie lepiej...

Wtorek, 24 września 2013 09:46

Niecodzienna lekcja historii

Na ciekawy sposób przekazywania wiedzy historycznej wpadli członkowie Klubu Historycznego im. Armii Krajowej założonego w ubiegłym roku przy IV LO w Olkuszu. 30 września mieszkańcy Wolbromia będą świadkami swoistego powrotu do przeszłości. Uczniowie olkuskiego liceum organizują na terenie miasta grę miejską „Śladami historii. Wolbrom 1939-1952”, do udziału w której zgłosiło się ponad stu uczniów okolicznych gimnazjów i szkół średnich.

Poniedziałek, 23 września 2013 12:21

ŚDS nagrodzony

Już po raz czwarty Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolbromiu brał udział w konkursie Lokalnej Grupy Działania "Nad Białą Przemszą" na produkt lokalny. Wyniki zostały ogłoszone podczas dorocznego "Święta Ziemniaka" w Trzyciążu – wynik: dwa nowe certyfikaty i Kryształowa Jaszczurka!