Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2013 » Wrzesień » Młodzi przebojem – nie tylko z nazwy

Młodzi przebojem – nie tylko z nazwy

2013-09-26 09:09:08

Pomimo, że za oknem coraz bardziej pochmurno i szaro, ostania sobota kalendarzowego lata przyniosła młodym wychowankom Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej „Młodzi przebojem” wiele słońca i pozytywnych emocji. 21 września 2013 odbył się bowiem inauguracyjny turniej piłkarski w Olkuszu, który zapoczątkował cykl piłkarskich zmagań zawodników Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej „Młodzi przebojem” z roczników 2005-2006. Organizatorem turnieju jest Podokręg Piłki Nożnej w Olkuszu.

„Młodzi przebojem” bez wątpienia mogą się już pochwalić sporymi umiejętnościami na boisku, które skutecznie wykorzystują podczas zmagań turniejowych. Pierwszy mecz z drużyną Przeboju Wolbrom zakończył się bowiem niemałym sukcesem Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej, mianowicie wynikiem 6 do 0! Królem strzelców został Igor Tarnówka, który strzelił rywalom aż 4 bramki. Wszystkie zdobyte gole były wizualnie zjawiskowe, a co ważne dobre technicznie. Kolejne dwie bramki należą natomiast do Kamila Romanka. W drugim spotkaniu, tym razem z zawodnikami z IKS Olkusz spotkanie zakończyło się również zwycięstwem naszych podopiecznych 3:0, dwie bramki strzelił ponownie napastnik Igor Tarnówka, natomiast trzecią Maciej Pałka.

I turniej w Olkuszu przejdzie również do historii zważywszy na fakt, że właśnie tam oficjalnie zadebiutowała pierwsza zawodniczka Wolbromskiej Akademii Nadia Zamośna. Nadia podczas rozgrywanych meczów spisała się na „medal”, co potwierdzają jej koledzy z boiska oraz licznie zgromadzeni widzowie.

Warto zaznaczyć, że tydzień wcześniej młodzi piłkarze z rocznika 2005-2006 rozegrali mecz towarzyski z Akademią Piłkarską z Klucz, którą ma przyjemność prowadzić wieloletni zawodnik Przeboju Wolbrom - Jarosław Rak. Sparing zakończył się także sukcesem „Młodych przebojem”, wynikiem 10:3. Królem strzelców tradycyjnie został Igor Tarnówka, który 5-krotnie wpisał się na listę strzelców, trzy bramki były autorstwa Kamila Maciory, po jednej bramce zdobyli natomiast: Kamil Romanek oraz Tymoteusz Warzecha.

Napawani sukcesami i dobrą zabawą, młodzi piłkarze czekają teraz z niecierpliwością na kolejne piłkarskie zmagania. Przed nimi bowiem kolejny turniej który odbędzie się 28 września ( zawodnicy z rocznika 2003/2004) oraz 5 października  (zawodnicy z rocznika 2005/2006 )  w swoim rodzinnym mieście w Wolbromiu. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy tego dnia na  Orlik!

WAP „Młodzi przebojem” – Przebój Wolbrom 6 – 0

Strzelcy bramek: