Wrzesień 2013

Środa, 11 września 2013 15:16

Gmina Wolbrom na dożynkach wojewódzkich

W niedzielę 8. września w Rodakach odbyły się XV Dożynki Województwa Małopolskiego, w których oprócz władz oraz zaproszonych gości wzięło udział około 800 Kół Gospodyń Wiejskich, wśród których nie zabrakło przedstawicielek reprezentujących Gminę Wolbrom. Różnorodnym występom artystycznym oraz ceremoniom obrzędów dożynkowych towarzyszyły konkursy zorganizowane przez Zarząd Powiatu w Olkuszu. Wśród zwycięzców było wielu przedstawicieli naszej gminy.

Środa, 11 września 2013 14:32

Wcześnie wykryty rak szyjki macicy jest wyleczalny

Wcześnie wykryty rak szyjki macicy jest chorobą całkowicie uleczalną. Niestety w Polsce rak szyjki macicy jest drugim co do częstości występowania nowotworem narządów płciowych u kobiet do 45 roku życia. Tymczasem do wykrywania wczesnych postaci raka szyjki macicy wystarczy prosta cytologia.

Wtorek, 10 września 2013 14:46

Będą nowe chodniki w Zarzeczu i na Piaskach

Rozstrzygnięto przetarg na projekt obwodnicy Wolbromia. Oszczędności jakie powstaną w jego wyniku będzie można przeznaczyć na następną oczekiwaną inwestycję – projekt budowy kolejnych chodników na terenie gminy. Burmistrz Jan Łaksa porozumiał się w tej sprawie z władzami województwa i prawdopodobnie w przyszłym roku zakończą się wieloletnie zabiegi o podniesienie bezpieczeństwa pieszych w Zarzeczu i Gołaczewach Piaskach.

Wtorek, 10 września 2013 09:28

Boisko do piłki nożnej w Wierzchowisku po remoncie

Stowarzyszenie ULKS Wierzchowisko zdobyło środki unijne na modernizację schodów i ciągu pieszego prowadzącego na boisko, montaż kabin dla zawodników oraz montaż elementów małej architektury. Zagospodarowane zostały także tereny zielone na skarpach leżących przy boisku, przeprowadzono remont części ogrodzenia boiska.

Wtorek, 10 września 2013 09:25

Wybrano projektanta obwodnicy Wolbromia

Wiemy już kto wykona opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych budowy południowej obwodnicy Wolbromia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 783. ZDW w Krakowie rozstrzygnął przetarg na to zadanie. Na ogłoszenie odpowiedziało aż 25 oferentów, 17 ofert odrzucono z przyczyn formalnych.