Wrzesień 2013

Poniedziałek, 16 września 2013 14:27

Przebój Wolbrom partnerem Wisły Kraków

Wisła Kraków podpisała umowę partnerską z Przebojem Wolbrom. Współpraca dotyczy nie tylko wymiany zawodników, ale przede wszystkim dzielenia się umiejętnościami i wiedzą w zakresie szkolenia młodzieży. Umowę zawarto na czas nieokreślony. Przebój Wolbrom reprezentował Wiceprezes Zarządu ds. sportowych Tomasz Nowicki oraz Wiceprezes ds. organizacyjnych Piotr Posełek natomiast Wisłę Kraków S.A. Prezes Zarządu Jacek Bednarz. Pomysłodawcą projektu jest trener koordynator Wisły, Dariusz Marzec.

Poniedziałek, 16 września 2013 12:33

Nauczyciele awansowani

W wolbromskim urzędzie odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Akty wręczał burmistrz Jan Łaksa w obecności naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Ochrony Zdrowia Zbysława Owczarskiego i dyrektorów placówek. Akty odebrały trzy nauczycielki, które 29. sierpnia zakończyły zdanym egzaminem ścieżkę awansu: Anna Płaszczyk z Zespołu Szkół w Zarzeczu, Joanna Szczęśniak i Maria Chojnacka z Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu.

Poniedziałek, 16 września 2013 07:20

Załęże wplecione w historię

Każda miejscowość ma swoją historię. Niewielkie Załęże nawet kilka razy odegrało w niej istotną rolę. Mieszkańcy zaś pamiętają, doceniając losy swoich przodków i rolę ich dziejów w historii. Oto refleksje na ten temat nadesłane do nas przez mieszkańca Załęża:

Czwartek, 12 września 2013 10:06

Harmonogram wywozu śmieci od 1 października

W załączeniu - do pobrania - harmonogramy wywozu odpadów komunalnych z poszczególnych rejonów. W wykazie uwzględniono wywóz odpadów ulegających biodegradacji. Prosimy o zwrócenie uwagi na kilka zmian w podziale na rejony, w stosunku do podziału pierwotnego.

Czwartek, 12 września 2013 08:08

Promowali bieganie i Wolbrom

8 września 2013 r. w Ispini, gm. Bochnia, rozegrano II Memoriałowy Bieg im. Dh. Wiesława Wody. W imprezie, która, oprócz głównego celu, jakim jest upamiętnienie postaci społecznika, strażaka, śp. posła Wiesława Wody, który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku, ma propagować ruch i aktywne sposoby spędzania czasu, pobiegło z sukcesem trzech reprezentantów gminy Wolbrom.