Wrzesień 2013

Piątek, 06 września 2013 09:36

Weekendowe propozycje w okolicy

W najbliższą niedzielę, 8 września, warto wybrać się do Rodak w Gminie Klucze, gdzie odbędę się XV Dożynki Województwa Małopolskiego oraz do Charsznicy na Dni Kapusty. Na uczestników obu uroczystości czeka szereg atrakcji. Szczegółowe programy uroczystości przedstawiamy poniżej.

Piątek, 06 września 2013 07:09

Uwaga na naciągaczy!

Ministerstwo Gospodarki otrzymuje szereg sygnałów oraz wniosków o interwencję, w związku z mnożącymi się w obrocie gospodarczym kolejnymi firmami „prowadzącymi rejestry”. Firmy te wykorzystują fakt rejestracji przedsiębiorców będących osobami fizycznymi w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Ostrzegamy kolejny raz przed naciągaczami – wpis do prawdziwej obowiązkowej CEIDG jest bezpłatny!

Czwartek, 05 września 2013 12:56

Jesteśmy Im winni pamięć

Dzisiejszy dzień – 5 września, jest dniem szczególnie bolesnym dla naszego miasta. 71 lat temu hitlerowski okupant rozpoczął deportację, a następnie zagładę 4,5 tysiąca wolbromskich Żydów. O dacie tej mało kto dziś pamięta. Dlatego postarajmy sięgnąć do historii i wspomnieć przedwojennych współobywateli Wolbromia, którzy przez wieki mieszkali razem z naszymi rodzicami i dziadkami, razem pracowali, razem tworzyli kulturę, razem przeżywali dobre i złe chwile naszego państwa.

Czwartek, 05 września 2013 11:44

Uwaga utrudnienia na drodze!

W związku z planowaną budową przepustu pod DW 783 na odcinku z Wolbromia do Wierzchowiska (pomiędzy przejazdami kolejowymi) od godz. 10 dn. 10 września br. do czasu zakończenia prac droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Na okres prowadzenia prac zaplanowano objazd przez ul. Brzozowską i Wierzchowisko.

Czwartek, 05 września 2013 11:09

Konkursy ku pamięci Tuwima

Z okazji zbliżającej się rocznicy urodzin Juliana Tuwima oraz obchodzonego właśnie Roku Tuwimowskiego, Fundacja Czas Dzieci organizuje dwa jubileuszowe konkursy, mające na celu ożywianie pamięci o poecie wśród młodszych i starszych czytelników. To już ostatnie dni nadsyłania prac konkursowych!