Wrzesień 2013

Czwartek, 05 września 2013 09:59

Odblaski są trendy!

Wszyscy piesi, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, będą mieli obowiązek używania elementów odblaskowych. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał zawierającą ten zapis nowelizację Prawa o ruchu drogowym. Nowe zasady wejdą co prawda w życie dopiero po upływie 12 miesięcy od ogłoszenia, ale zachęcamy do noszenia odblasków już teraz. Do tej pory obowiązek ich noszenia mają jedynie dzieci do 15. roku życia.

Środa, 04 września 2013 15:44

Relacje filmowe - Dożynki 2013

25 sierpnia 2013 roku podczas obchodzonych Dożynek Gminnych mieszkańcy naszej gminy po raz drugi świętowali Małopolskie Święto Chleba. Tego dnia odbyły się nie tylko tradycyjne uroczystości dożynkowe, ale także szereg imprez estradowych i towarzyszących. Największą atrakcją tegorocznych dożynek była prezentacja i degustacja upieczonego w piekarni Jacka Haberki największego w Polsce obwarzanka. Rekordowy obwarzanek ważył 32,5 kg, jego obwód wyniósł 430 cm, a grubość (szerokość ) 31 cm.

Środa, 04 września 2013 12:53

Przyjdź kibicować - Międzynarodowy Turniej Judo

W sobotę 14 września w hali sportowej przy ulicy Leśnej 2 w Wolbromiu rozpocznie się dwudniowy VI Międzynarodowy Turniej Judo. Udział w zawodach potwierdzili zawodnicy z Węgier, Rumunii oraz Czech. Dopisze także czołówka klubów polskich, w tym judocy z UKS Judo Wolbrom. Z racji obchodów 15-lecia UKS Judo Wolbrom, turniej uświetnią pokazy gimnastyki sportowej i tańca towarzyskiego, nie zabraknie także atrakcji dla dzieci (zamek dmuchany). Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Zapraszamy.

Środa, 04 września 2013 12:28

Sprawdź w jakim zawodzie dostaniesz pracę

Coraz więcej bezrobotnych osób boryka się z problemami dotyczącymi znalezienia pracy. Niektórzy szukają zatrudnienia miesiącami, a nawet latami. Jakie są obecnie najbardziej popularne zawody na rynku pracy? Specjaliści przygotowali Barometr zawodów 2013 zawierający informacje, którzy fachowcy są najczęściej poszukiwani przez pracodawców oraz w jakich zawodach będzie trudno znaleźć pracę w powiecie olkuskim.

Środa, 04 września 2013 11:23

Najtrudniej zmienić przyzwyczajenia

Po ponad dwóch miesiącach funkcjonowania nowych przepisów dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi większość z nas oswoiła się z nowinkami na tyle, że przestały być jakimkolwiek problemem. Są jednak i tacy, którzy uparcie trzymają się przyzwyczajeń – co z tego, że obiecano zabrać z domu wszystkie śmieci – na „wszelki wypadek” nadal podrzucają je gdzie popadnie.