Wrzesień 2013

Czwartek, 19 września 2013 14:53

Szymon Skalski z Zarzecza mistrzem świata

W Japonii rozstrzygnięto dziś czwartą edycję największego turnieju we freestyle footballu Red Bull Street Style. Najbardziej utalentowani freestyle’owi piłkarze z 30 krajów świata pozywali swoje niesłychane umiejętności w żonglerce piłką na uznawanym za najbardziej prestiżowy turnieju świata. Wśród nich znalazła się dwójka Polaków. Miło nam donieść, że po raz kolejny niedościgłym mistrzem okazał się Szymon Skalski z Zarzecza!

Czwartek, 19 września 2013 14:42

Harmonogram wywozu śmieci

W załączeniu linki do harmonogramu wywozu śmieci

Czwartek, 19 września 2013 13:46

Przyjdź na zajęcia do DK!

Jeśli jeszcze nie wiesz jak zorganizować sobie czas podczas zbliżających się nieubłaganie coraz dłuższych, jesiennych i zimowych wieczorów przyjdź na zajęcia do DK w Wolbromiu. Szeroki wachlarz różnego rodzaju warsztatów i kółek, sprawia, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły oferty:

Czwartek, 19 września 2013 12:12

Wystartował program dla młodzieży z małych miast!

Specjalnie z myślą o młodzieży z małych miejscowości ruszyła kolejna edycja programu pn. „Równać Szanse 2013”. O dotacje do 7 000 zł na minimum 6-miesięczne projekty, rozpoczynające się od 1 stycznia 2014 r. i trwające nie dłużej niż do 31 lipca 2014 r. mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych, które chcą założyć organizację pozarządową, z terenów wiejskich i miast do 20 000 mieszkańców.

Czwartek, 19 września 2013 12:02

Czy gmina udźwignie więcej obciążeń?

Z roku na rok samorządom przybywa zadań i wydatków. Włodarze miast i gmin biją na alarm – państwo „zarzyna” samorządy coraz nowymi zadaniami, na które środki mają pochodzić pośrednio lub bezpośrednio z ich kurczących się budżetów. Jednocząc się, próbują, z niewielkim jak dotąd skutkiem, protestować przeciwko tym tendencjom. Jak długo samorządy dadzą radę udźwignąć zwiększające się systematycznie obciążenia?