Czwartek, 15 października 2020 13:52

10 oczyszczaczy powietrza firmy Es System K dla przedszkoli Miasta i Gminy Wolbrom

W obliczu dynamicznie zmieniającej się sytuacji pandemicznej, firma Firma Es System K postanowiła przekazać 10 wysokiej klasy oczyszczaczy powietrza ESK SAFE AIR 300 na rzecz Miasta i Gminy Wolbrom, z przeznaczeniem na zapewnienie efektywnego oczyszczania powietrza wewnątrz budynków oświatowych. Zgodnie z podpisaną 12 października umową darowizny, podarowane urządzenia wartości 50 tysięcy złotych, przekazane zostały już do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w następujących jednostkach:

Czwartek, 15 października 2020 10:45

Apel Starostwa Powiatowego w Olkuszu

.

Czwartek, 15 października 2020 10:16

Od dziś obowiązują godziny dla seniorów

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od 15 października w godz. 10 do 12 w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie obowiązują godziny dla seniorów. Dotyczą one osób powyżej 60. roku życia i obowiązują od poniedziałku do piątku.

Wtorek, 13 października 2020 20:47

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

Jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które ustanowione zostało w 1972 roku. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Z okazji tego święta, Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolbromiu Bartłomiej Żurek składają najlepsze życzenia

Wtorek, 13 października 2020 11:34

K O M U N I K A T o osobie zaginionej – Adam GRUCA lat 61

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu prowadzi poszukiwania za zaginionym: Adamem GRUCA lat 61, ostatnio przebywającym w Kluczach Osadzie. Zaginiony Adam Gruca w dniu 29 września 2020 roku około godziny 10:00 opuścił miejsce przebywania w Kluczach Osadzie. Mężczyzna najprawdopodobniej poszedł w kierunku centrum Klucz. Zaginięcie zgłoszono Policji w dniu 4 października 2020 roku.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7  >  >|