Poniedziałek, 19 października 2020 15:31

Uwaga rolnicy! Dopłaty 2020: ruszyły wypłaty zaliczek

16 października, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2020 rok oraz zaliczek na poczet płatności obszarowych PROW. W tegorocznej kampanii wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich złożyło 1,3 mln rolników, a koperta finansowa przeznaczona na realizację tych płatności wynosi 15,5 mld zł.

Poniedziałek, 19 października 2020 15:13

Koronawirus - nowe materiały Ministerstwa Zdrowia

W związku z trwającą pandemią koronawirusa, Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało pakiet materiałów z przydatnymi informacjami: - jak zapobiegać zakażeniu? - co zrobić, gdy zaobserwujesz u siebie objawy? - co powinieneś wiedzieć o kwarantannie? - zasady kwarantanny - jak seniorzy mogą zadbać o siebie?

Poniedziałek, 19 października 2020 14:00

Orlik przejdzie rewitalizację

Do końca bieżącego roku, funkcjonujący od dwunastu lat kompleks sportowy przy szkole na ul. Mariackiej tzw. Orlik przejdzie rewitalizację. Niedawno Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik ogłosił przetarg nieograniczony na zadanie pn.: „Rewitalizacja kompleksu sportowego przy ul. Mariackiej 28 w Wolbromiu”. Zakres robót zamówienia, współfinansowanego przez Unię Europejską, przewiduje do wykonania w szczególności:

Piątek, 16 października 2020 11:09

Oferta Pracy SumiRiko Poland Sp. z o.o. - Operator Linii Produkcyjnej

SumiRiko Poland Sp. z o.o. to firma wchodząca w skład japońskiej grupy producentów części samochodowych. Wyroby SumiRiko Poland Sp. z o.o. dostarczane są do ponad 50 zakładów, rozlokowanych w 19 krajach, na 5 kontynentach. W związku z intensywnym rozwojem firmy poszukujemy do naszego zespołu w Wolbromiu (woj. Małopolskie, powiat olkuski) kandydatów na stanowisko:

Piątek, 16 października 2020 10:45

Sprawdź swą wiedzę o rolnictwie i wygraj nagrodę!

Z okazji trwającego Powszechnego Spisu Rolnego 2020 Urząd Statystyczny w Krakowie zorganizował liczne konkursy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych mieszkańców. Konkursy potrwają do połowy listopada. Celem konkursów jest promocja spisu w województwie małopolskim. Można w nich wygrać atrakcyjne nagrody.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7  >  >|