Czerwiec 2020

Poniedziałek, 22 czerwca 2020 14:43

Będzie dziewiąty fabrycznie nowy samochód pożarniczy

Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik niejednokrotnie powtarzał, że życie ludzkie i bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Wolbrom są dla niego priorytetem. Dbałość o ten element życia publicznego przejawiał się przede wszystkim wsparciem finansowym dla różnych sił mundurowych. Złożona przez burmistrza pod koniec 2014 roku deklaracja o zakupie co roku nowego samochodu gaśniczego dla jednej jednostki OSP z terenu naszej gminy jest kontynuowana.

Niedziela, 21 czerwca 2020 19:59

Ogłoszenie Grupy AA "Pokora" w Wolbromiu

Z dniem 20 czerwca grupa anonimowych alkoholików „Pokora” wznowiła mitingi z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Jednocześnie zmieniamy miejsce spotkań. Od 20.06.2020 nasze mitingi odbywają się w salce przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Kamiennogórska. Godzina i dzień pozostają bez zmian - sobota godz 16.00. Zapraszamy!

Niedziela, 21 czerwca 2020 18:04

INTENSYWNE OPADY DESZCZU Z BURZAMI I SILNY WIATR

W oparciu o prognozy meteorologiczne IMGW w Krakowie, Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Wolbromia ostrzega, że dziś (21.06) w ciągu dnia i nocy są prognozowane intensywne opady deszczu, burze z gradem i silny wiatr. Możliwe podtopienia. Wg prognoz IMGW całkowita wysokość opadów deszczu może wynieść 80 mm, porywy wiatru do 80 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz: 80%. Stopień zagrożenia: 2.

Sobota, 20 czerwca 2020 13:34

Zamiejscowy Referat Rejestracji Pojazdów w Wolbromiu w nowym lokum

Kompleksowa modernizacja budynku byłego hotelu robotniczego w Wolbromiu jest doskonałym przykładem dobrze wydanych pieniędzy. W ubiegłym roku, z inicjatywy burmistrza Wolbromia zrujnowany hotel zamienił się nie tylko w nowoczesny budynek mieszkalny, ale także w siedzibę Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. To jednak nie wszystko, bowiem w pomieszczeniach parteru znajdzie swe lokum także Zamiejscowy Referat Rejestracji Pojazdów w Wolbromiu. Na ten moment interesanci poczekają do 1 lipca b.r.

Piątek, 19 czerwca 2020 19:46

Od 22 czerwca Gmina Wolbrom z nowym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (MPZP)

Podczas sesji w dn. 28.05.2020r. radni Rady Miejskiej w Wolbromiu uchwałą Nr XXI/209/2020 uchwalili zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (MPZP) Miasta i Gminy Wolbrom. W związku z ogłoszeniem tejże uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego w dniu 5 czerwca, po 14 dniach nowy MPZP wszedł w życie. Tym samym od poniedziałku tj. 22 czerwca 2020 roku wszelkie dokumenty jak zaświadczenia, wypisy, wyrysy będą wydawane w UMiG Wolbrom już na podstawie zmienionego MPZP.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|