Czerwiec 2020

Piątek, 26 czerwca 2020 20:36

Witajcie wakacje - zakończenie roku szkolnego w ZS-P w Łobzowie

Dziś tj. 26.06.2020 r. 90 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bartosza Głowackiego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łobzowie zakończyło rok szkolny 2019/2020. W gronie tych uczniów znalazło się 13 absolwentów. Niestety wprowadzone odpowiednimi przepisami Ministra Edukacji Narodowej dnia 25 marca 2020 r. nauczanie zdalne i związane z tym obostrzenia sanitarne nie pozwoliły w tradycyjny sposób zakończyć obecnego roku szkolnego.

Piątek, 26 czerwca 2020 11:58

Dziś mogą wystąpić silne burze z gradem

W oparciu o prognozy meteorologiczne IMGW w Krakowie, Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Wolbromia ostrzega, że dziś (26.06) w ciągu dnia i nocy są prognozowane burze z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz: 80%. Stopień zagrożenia: 2

Czwartek, 25 czerwca 2020 19:33

Rada Miejska w Wolbromiu udzieliła absolutorium Burmistrzowi Adamowi Zielnikowi

Podczas sesji odbywającej się dzisiaj w sali lustrzanej Domu Kultury, Rada Miejska w Wolbromiu na wniosek Komisji Rewizyjnej, jednogłośnie 20 głosami, przy braku głosów przeciwnych i wstrzymujących udzieliła Burmistrzowi Adamowi Zielnikowi absolutorium. Oznacza to, że wykonanie budżetu za rok ubiegły było zgodne z planem i zasadami obowiązującymi samorządy.

Czwartek, 25 czerwca 2020 13:53

Kończy się czas na złożenie wniosków na Modernizację w obszarze D i Restrukturyzację małych gospodarstw

W przyszłym tygodniu, 30 czerwca 2020 r., upływa termin składania wniosków o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych (obszar D)” oraz „Restrukturyzację małych gospodarstw”. By jak najwięcej rolników miało szansę ubiegać się o środki z tych dwóch popularnych programów realizowanych w ramach PROW 2014-2020, termin tegorocznych naborów przedłużono o miesiąc. Kończy się on we wtorek 30 czerwca.

Poniedziałek, 22 czerwca 2020 15:23

Business in Małopolska

Centrum Business in Małopolska to wyjątkowa w skali Polski inicjatywa, której celem jest usprawnienie obsługi inwestora i eksportera oraz promocja gospodarcza regionu. Centrum Business in Małopolska tworzą: samorząd regionalny – Województwo Małopolskie, instytucja rozwoju regionalnego – Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i jedna z najważniejszych instytucji wspierających bezpośrednie inwestycje zagraniczne – Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|