Czerwiec 2019

Środa, 19 czerwca 2019 18:23

Dzisiaj zakończenie roku szkolnego. Burmistrz Wolbromia życzy udanych wakacji!

- Z okazji zakończenia roku szkolnego, serdecznie dziękuję Nauczycielom, Wychowawcom, Pracownikom naszych gminnych szkół, a także Stowarzyszeniom wspierającym szkoły za cały rok sumiennej i solidnej pracy, zaangażowanie i wytrwałość. Radom Rodziców i wszystkim Rodzicom dziękuję za wspieranie działań szkół, za troskę o rozwój i wychowanie dzieci. Uczniom dziękuję za pracę i starania podejmowane dla osobistego rozwoju i na pożytek całej naszej społeczności.

Środa, 19 czerwca 2019 14:13

Trwają prace nad Strategią Rozwoju Województwa Małopolskiego

Zarząd Województwa Małopolskiego zaprasza na spotkanie organizowane w ramach prac nad Strategią Rozwoju Województwa „Małopolska 2030" oraz Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2021-2027. Spotkanie odbędzie się 26 czerwca 2019 r. w Zatorze (Centrum Aktywizacji Zawodowej, ul. Słowackiego 15).

Środa, 19 czerwca 2019 11:24

Podczas jubileuszu 60 lecie KGW w Strzegowej, Burmistrz Wolbromia uhonorował medalem Ministra Andrzeja Adamczyka

Przed 60 laty w Strzegowej założone zostało Koło Gospodyń Wiejskich. Obchody jubileuszu odbyły się dniu 16 czerwca. Poprzedziła je msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przez proboszcza parafii ks. Jacka Kawalę. Główna uroczystość jubileuszowa była szczególnie doniosła. Jej wyjątkowym gościem był Ministrer Infrastruktury Andrzej Adamczyk, którego Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik uhonorował medalem - „ZA UDZIAŁ W ROZWOJU MIASTA I GMINY WOLBROM”

Wtorek, 18 czerwca 2019 16:34

Laureaci konkursów poezji Kornhausera nagrodzeni

17 czerwca 2019 r. w Domu Kultury w Wolbromiu odbyło się spotkanie z Jakubem Kornhauserem - poetą, tłumaczem, krytykiem literackim i literaturoznawcą. Spotkanie z poetą było okazją do podsumowania odbywających się konkursów dotyczących twórczości Jakuba Kornhausera oraz wręczenia dyplomów i nagród laureatom konkursów. Nie zabrakło też podziękowań dla nauczycieli i szkół uczestniczących w projekcie. Patronat nad nim objął Jakub Kornhauser oraz Burmistrz MiG Wolbrom Adam Zielnik.

Wtorek, 18 czerwca 2019 12:47

Szkoła w Porębie Dzierżnej obchodziła 100 lecie istnienia

16 czerwca w Porębie Dzierżnej odbyła się uroczystość 100 lecia istnienia Szkoły Podstawowej, która od 2012 roku działa jako Niepubliczna Szkoła Podstawowa, prowadzona przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Wolbromiu. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła msza święta, którą odprawił proboszcz parafii św. Marcina w Porębie Dzierżnej ks. Dariusz Drzewiecki. Homilię wygłosił pochodzący z tej parafii ks. Stanisław Swoboda.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|