Czerwiec 2019

Wtorek, 04 czerwca 2019 14:42

FAGUMIT zatrudni Kierownika Produkcji

Fabryka Węży Gumowych i Tworzyw Sztucznych „FAGUMIT” Sp. z o.o. zatrudni Kierownika Produkcji

Wtorek, 04 czerwca 2019 13:26

Nagrody dla Małego Mistrza Matematyki

8 maja 2019 r. w Zespole Szkół w Gołaczewach już po raz XVI odbył się finał międzyszkolnego konkursu „Mały Mistrz Matematyki”. Jest to wyjątkowy, cieszący się dużą popularnością konkurs kierowany do najmłodszych uczniów klas I – III, objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Pana Adama Zielnika.

Wtorek, 04 czerwca 2019 13:18

Wyniki Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezja Juliana Kornhausera i Wisławy Szymborskiej

29 maja 2019 w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu odbyła się trzecia edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Poezja Juliana Kornhausera i Wisławy Szymborskiej”, którą uroczyście otworzył pan dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz.

Wtorek, 04 czerwca 2019 12:31

Ruszają kolejne formy wsparcia dla rolników

Na przełomie maja i czerwca rozpoczną się kolejne nabory wniosków o przyznanie pomocy dla rolników z budżetu PROW 2014-2020. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyznawać premie dla młodych rolników, wsparcie na restrukturyzację małych gospodarstw oraz na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych.

Wtorek, 04 czerwca 2019 12:18

Kolejne kapliczki odzyskają dawny blask

Zabytkowe kapliczki stanowią ważny element lokalnego dziedzictwa kulturowego, a także są świadectwem odwiecznej religijności mieszkańców naszej małej ojczyzny. Dzięki dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego w wysokości 30 tys. zł oraz środkom własnym Gminy Wolbrom w 2019 r. dawny blask odzyskają kolejne dwie kapliczki z Gminy Wolbrom. Pracom konserwatorskim zostaną poddane tym razem: kapliczka w formie nagrobka z 1862 r. znajdująca się w Wolbromiu oraz kapliczka św. Jana w Łobzowie.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 >  >|