Czerwiec 2019

Czwartek, 13 czerwca 2019 13:45

Burze, grad i wiatr. RCB ostrzega: Mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu

"Uwaga! Po południu i w nocy (13/06) silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz, zostań w domu" - czytamy w SMS-ie wysłanym przez RCB. SMS z ostrzeżeniami został wysłany do mieszkańców województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego oraz niektórych powiatów w województwach pomorskim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim.

Środa, 12 czerwca 2019 12:31

Burmistrz pogratulował laureatom konkursów językowych

10 czerwca na zaproszenie Burmistrza Adama Zielnika, przybyli do urzędu laureaci konkursów języków obcych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Miasta i Gminy Wolbrom. Tradycyjnie, do składanych uczniom gratulacji burmistrz Adam Zielnik przekazał upominki i życzenia dalszych sukcesów.

Środa, 12 czerwca 2019 08:41

Automatyczny masażer serca do wolbromskiej karetki!

Podczas ostatniej sesji, na wniosek Burmistrza Adama Zielnika, Rada Miejska przeznaczyła 60 tys. zł. dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego na zakup automatycznego masażera serca do naszej karetki w Wolbromiu. - Jest to system, który radykalnie podniesie stan bezpieczeństwa pacjentów transportowanych naszą karetką, gdyż masaż serca wykonywany będzie przez maszynę, która w przeciwieństwie do człowieka nie męczy się i cały czas pracuje z jednakową siłą i częstotliwością.

Środa, 12 czerwca 2019 08:00

VII Festyn Rodzinny w Gołaczewach

Święto Rodziny to cykliczna impreza organizowana przez Dyrekcję, Radę Rodziców oraz Społeczność Szkolną Zespołu Szkół w Gołaczewach. Niedziela 2 czerwca br., na którą zaplanowana była tegoroczna impreza, powitała nas pięknym słońcem. Tradycyjnie jak w poprzednich latach, słoneczny dzień sprzyjał rozrywkom na świeżym powietrzu i wspólnej integracji społeczności Gołaczew. Powodem do świętowania był obchodzony 26 maja Dzień Matki, 1 czerwca Dzień Dziecka i przypadający 23 czerwca Dzień Ojca.

Wtorek, 11 czerwca 2019 21:53

Postępy modernizacji linii kolejowej 62

Po ponad dziesięciu miesiącach od rozpoczęcia modernizacji linii kolejowej nr 62 Tunel-Sosnowiec na trasie Charsznica-Wolbrom-Jaroszowiec Olkuski, są już widoczne wymierne postępy. Wymieniono już jeden tor, przy którym powstały podwyższone do 76 cm perony. Na nich zamontowano nowe wiaty oraz tablice informacyjne. Do użytku podróżnych pierwsze przystanki na stacjach Gajówka, Jeżówka, Wolbrom, Zarzecze oraz Chrząstowice oddano niespełna kilka dni temu.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|