Marzec 2017

Czwartek, 09 marca 2017 21:52

Nagrody Burmistrza dla laureatów konkursu matematycznego DEXTER 2017

Dnia 22 lutego w Zespole Szkół Pod Lasem 1 w Wolbromiu odbył się II etap XIV Edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego „Dexter”. Natomiast dzisiaj, w Urzędzie Miasta i Gminy, Burmistrz Adam Zielnik podejmował laureatów, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego. Zwycięzcom etapu gminnego, Burmistrz złożył najlepsze życzenia i gratulacje oraz wręczył dyplomy i ufundowane upominki. Gratulacje otrzymali także towarzyszący uczniom rodzice oraz nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół.

Czwartek, 09 marca 2017 07:42

Uwaga Rodzice. Ruszył elektroniczny nabór do pierwszych klas szkół podstawowych i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Wolbrom na rok szkolny 2017/2018

Szanowni Rodzice, uprzejmie informujemy, że przyjmowanie dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych oraz do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych na rok szk. 2017/2018 dokonuje się przez system elektroniczny dostępny pod adresem: http://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/gminawolbrom (szkoły podstawowe) http://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gminawolbrom (przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych)

Środa, 08 marca 2017 15:52

Najlepsze życzenia dla Pań

Podobnie, jak w ubiegłym roku panie z KGW Gminy Wolbrom wspólnie świętowały Dzień Kobiet. Uroczyste spotkanie odbyło się w Restauracji Sadyba, gdzie z gospodyniami spotkał się burmistrz Adam Zielnik. Do składanych najlepszych życzeń z okazji Dnia Kobiet, burmistrz, któremu asystowała radny Marcin Grzanka przekazał podziękowania za zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności dołączając każdej z pań kwiat hiacyntu. Uroczystość była okazją do powiększenia grona gospodyń.

Wtorek, 07 marca 2017 21:29

Mamy dotację 1,4 mln złotych na e-usługi geodezyjne

Wolbromski urząd jest jedną z nielicznych jednostek gminnych realizujących, ku wygodzie mieszkańców, zadania geodezyjne przypisane do kompetencji starostw powiatowych. Dzięki temu mieszkańcy nie muszą jeździć do Olkusza, by tam załatwiać sprawy. Ale to jeszcze nic. Na mieszkańców naszej gminy czekają kolejne wygody, bo dokumenty geodezyjne będzie można uzyskać bez wychodzenia z domu. Niedawno Burmistrz Adam Zielnik podpisał umowę na 1,4 mln zł. na dofinansowanie zadania e-usługi w geodezji.

Wtorek, 07 marca 2017 07:29

Krwiodawco, przyjedź do Wolbromia, tu oddasz krew

Po zamknięciu 12 grudnia ub. roku olkuskiego Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, krwiodawcy z powiatu olkuskiego, chcący oddać krew, kierowani byli do Krakowa, Chrzanowa, a nawet Oświęcimia. Z pomocą dla niezadowolonych z tego faktu krwiodawców przyszły władze Wolbromia, gdzie od 6. marca rozpoczął działalność Punkt Pobrań Krwi.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|