Marzec 2017

Czwartek, 16 marca 2017 21:20

Burmistrz uhonorował Dawida Pacię, ucznia ZS w Wierzchowisku

Stało się tradycją, że za osiągnięcia na polu nauki czy sportu, uczniowie szkół z terenu naszej gminy nagradzani są osobiście przez Burmistrza Wolbromia Adama Zielnika. Tym razem laury otrzymał Dawid Pacia uczeń II klasy Gimnazjum Zespołu Szkół w Wierzchowisku, który w dniu 2 marca 2017 r. podczas finału Powiatowego Konkursu Czytelniczego Mistrz Pięknego Czytania, organizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu zajął II miejsce.

Środa, 15 marca 2017 21:17

SumiRiko Poland Sp. z o.o. -dawniej TRI Poland Sp. z o.o. zatrudni inżyniera procesu, technologa

SumiRiko Poland Sp. z o.o. (dawniej TRI Poland Sp. z o.o.) to firma wchodząca w skład japońskiej grupy producentów części samochodowych Sumitomo Riko. Wśród naszych produktów znajdują się elementy: zawieszenia silnika, nadwozia, układu wydechowego oraz poliuretanowe osłony i pokrywy silnika, redukujące drgania i hałas powstający w trakcie pracy samochodu. Wyroby SumiRiko Poland Sp. z o.o. dostarczane są do ponad 50 zakładów, lokowanych w 19 krajach, na 5 kontynentach.

Środa, 15 marca 2017 14:15

Przymiarki do reaktywacji stroju wolbromskiego

Podczas odbywającej się uroczystości Dnia Kobiet Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Wolbrom Burmistrz Adam Zielnik poinformował zebrane panie o zamiarze reaktywacji mieszczańskiego stroju wolbromskiego. O tym, jak wyglądał ów strój, opowiedziała z krótka, pomysłodawczyni reaktywacji, Prezes Stowarzyszenia KGW „Kłos” Lidia Musiał. Posłanka Lidia Gądek zwróciła się natomiast z prośbą o udostępnianie zdjęć sprzed lat swych babć i prababć, ubranych w odświętne szaty.

Środa, 15 marca 2017 14:03

PŁATNE STAŻE Z MOŻLIWOŚCIĄ ZATRUDNIENIA

Jeśli nie skończyłeś 30. roku życia i jesteś osobą niepracującą tj. bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem kolejny nabór do projektu „Praca dla Młodych”, stanowiącego wsparcie dla osób młodych, pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z:

Środa, 15 marca 2017 08:15

Informacja KRUS dotycząca wysokości waloryzacji emerytur i rent

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny KRUS w Krakowie uprzejmie informuje, te od dnia 1 marca 2017 r. kwoty świadczeń emerytalno-rentowych przysługujących do 28 lutego 2017 r. podlegają podwyższeniu – zgodnie z art. 5,6,7 i 8 ustawy z dnia 2 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2017 r. poz.2).

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|