Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Styczeń » Medal i podziękowania dla WOPR oraz Stanisława Starzyka

Medal i podziękowania dla WOPR oraz Stanisława Starzyka

2016-01-04 13:25:40

Podczas ostatniej grudniowej sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu odbyła się miła uroczystość. Z okazji obchodzonej niedawno rocznicy powołania do służby Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego specjalną pamiątkową statuetką burmistrz Adam Zielnik dziękował ratownikom olkuskiego oddziału WOPR za ich 45 letnią niezawodną pracę. Odznaką „Zasłużony dla rozwoju Gminy Wolbrom został też uhonorowany prezes olkuskiego Oddziału Rejonowego WOPR Stanisław Starzyk.

- Bardzo dziękuję Panu, jako Prezesowi, że olkuski Oddział Rejonowy WOPR służy niezawodnie społeczeństwu już od 45 lat. Tak doniosła rocznica jest doskonałą okazją do pogratulowania Panu Prezesowi oraz wszystkim członkom WOPR dotychczasowych osiągnięć. Państwa praca jest pracą na rzecz wartości najważniejszych – zdrowia i życia ludzkiego. Wymaga ona nieustannego niesienia profesjonalnej pomocy. Dzięki Wam wszystkim i Waszemu godnemu pochwały przykładowi nie gnie wiara w drugiego człowieka.  Z okazji wspaniałej rocznicy z całego serca życzę Państwu wytrwałości i sił w kontynuowaniu szczytnej misji, niesłabnącej energii, a przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym – kierował słowa podziękowania i życzenia do prezesa olkuskiego oddziału rejonowego WOPR Stanisława Starzyka burmistrz Adam Zielnik.

Osobne podziękowania dla prezesa Starzyka wraz z nadaniem mu odznaki „Zasłużony dla rozwoju Miasta i Gminy Wolbrom” były również rewanżem burmistrza za otrzymane przez Adama Zielnika podziękowania WOPR-u za wieloletnią przykładną współpracę z Gminą Wolbrom i medalem jaki od WOPR-owców otrzymał osobiście  Adam Zielnik.

Wzruszony Stanisław Starzyk dziękując włodarzowi Wolbromia za docenienie pracy ratowników przypomniał, że szkoleni przez olkuski oddział WOPR-owcy strzegą bezpieczeństwa ludzi nad wodą nie tylko na terenie powiatu olkuskiego, ale także nad akwenami w całym kraju.

s6.jpg