Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Styczeń » Nowy rok, nowe wyzwanie – korespondencja z DK Wolbrom

Nowy rok, nowe wyzwanie – korespondencja z DK Wolbrom

2016-01-04 15:37:47

Cyfrowe kino, oferta imprez kulturalnych, która nigdy w dziejach wolbromskiego Domu Kultury nie była tak bogata, zmieniona strona wizualna instytucji, stanowiącej kulturalną wizytówkę miasta i gminy… to wszystko zajęło nam pięć lat. Wymagało ogromnego wkładu pracy, zaangażowania, śmiałych wizji, ale też kredytu zaufania. Zaufania ze strony mieszkańców miasta i gminy, którzy uwierzyli, że Dom Kultury może stać się bijącym sercem na kulturalnej mapie powiatu olkuskiego.

Za ten kredyt zaufania, za współpracę, za obecność na imprezach, spektaklach, koncertach jesteśmy wdzięczni nieustannie.

W tym roku odwiedziła nas rekordowa liczba gości - aż 24 tysiące osób na imprezach płatnych. Niedawno zakończyliśmy remont toalet, a obecnie kończymy inwestycję oświetlenia sali kinowej.

W najbliższym czasie planujemy klimatyzację sali widowiskowej, zaaranżowanie nowej sali tanecznej, by coraz więcej dzieci i młodzieży miało warunki ku rozwojowi swych talentów,  kontynuację wykładania kostką podjazdu przed budynkiem DK, mamy także projekt kina studyjnego. Złożyliśmy wnioski  na ponad 1 milion zł. Przez  pięć lat wykonaliśmy inwestycje na ponad dwa  miliony zł.

Wiele udało nam się zdziałać, lecz prawdziwy rozwój to ciągłe wyznaczanie sobie nowych celów. To ciągła realizacja własnego potencjału na różnych polach.  Dziś dziękując za Państwa wsparcie we wszelkich działaniach, jakie podejmowaliśmy i podejmujemy w DK, pragniemy podzielić się informacją, że z dniem 1. stycznia 2016 r. przejmujemy wolbromski basen. Nowy rok - nowe wyzwanie. Chcemy, by basen stał się drugim po Domu Kultury miejscem w mieście, które zacznie tętnić życiem, będzie przyciągać mieszkańców spragnionych rekreacji w komfortowych, nowoczesnych, nieodbiegających od najwyższych standardów warunkach. W naszych wizjach rozwoju basenu skupiamy się na tym, by było to miejsce przyjazne rodzinom, oferujące mnogość atrakcji dla dzieci, miejsce, do którego przychodzi się z przyjemnością. Miejsce prawdziwego relaksu, miejsce, w którym dobrze  bawiąc  się , można zadbać o kondycję fizyczną i zdrowie.

Obecnie, dzięki pomocy Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika oraz pani  skarbnik –Edycie Żuchowicz-Reszce przeprowadzana jest inwentaryzacja stanu technicznego basenu, kolejny krok to projekt i poszukiwanie dofinansowania. Myślimy o stworzeniu groty solnej, muzykoterapii, saunie, jacuzzi, atrakcjach dla dzieci na krytej pływalni. Automatyczny system dozowania chemii zapewni kontrolę czystości wody, a system szafek usprawni korzystanie z pływalni.

Mając wsparcie Burmistrza, snujemy wizje rozwoju basenu. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie, pomysły, wskazówki. Jednocześnie prosimy o zaufanie i wsparcie. O wykazanie się lokalnym patriotyzmem i korzystanie z basenu. Zapewniamy, że każda złotówka pozostawiona przez Państwa zostanie zainwestowana w rozwój tego obiektu. Wierzymy, że wspólnymi siłami doprowadzimy basen do stanu świetności. W  DK zajęło to pięć lat; z każdym rokiem widoczne były pozytywne  zmiany i rozwijamy się ciągle nie spoczywając na laurach.

Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz, również masz rację”- twierdził Henry Ford. Jesteśmy przekonani, że mając Państwa zaufanie i wsparcie potrafimy dać wolbromskiemu basenowi nowe oblicze. Wierzymy, że wkrótce to miejsce przejdzie wielką metamorfozę

Piotr Gamrot
Dyrektor DK

Aktualna ocena: 3,7 (Ocen: 3)