Czwartek, 04 lutego 2016 07:11

Radni przyjęli nową strategię rozwoju gminy

Podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej, radni jednogłośnie przyjęli „Strategię Rozwoju Gminy Wolbrom na lata 2016-2025”. Prace nad strategią, która jest dokumentem niezbędnym dla przyszłego pozyskiwania funduszy z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej poprzedziły trwające od października warsztaty strategiczne z udziałem liderów lokalnej społeczności oraz konsultacje społeczne, w których udział mogli wziąć wszyscy mieszkańcy gminy.

Wtorek, 02 lutego 2016 13:45

Jasno, coraz jaśniej i … taniej

Pierwsze energooszczędne lampy oparte na technologii LED już zabłysły. Kilka tygodni wcześniej zrobiło się jaśniej wokół garaży na os. Łokietka i częściowo na ul. Wrzosowej oraz osiedlu Wąwóz-Kapkazy. Dzisiaj, już całą ul. Wrzosową oświetla 17 sztuk nowoczesnych latarń i prawie połowa z 41 zaplanowanych lamp na osiedlu Wąwóz-Kapkazy. Przewiduje się, jeśli tylko pozwolą warunki, że za kilka tygodni całe osiedle będzie świeciło w nowoczesnej technologii LED.

Wtorek, 02 lutego 2016 12:12

Spotkanie Noworoczne w Chrząstowicach - korespondencja

Okres karnawału to czas radosnych spotkań i hucznych zabaw. Tak też świętowano 23 stycznia w Chrząstowicach, gdzie w sobotnie późne popołudnie spotkanie noworoczne połączone z Dniem Babci i Dziadka, rozpoczęto barwnym korowodem kolędników dookoła wsi. Tłumnie zgromadzeni mieszkańcy i goście wyróżniali się barwnymi i tradycyjnymi strojami. Natomiast młodsi uczestnicy oświetlali drogę lampionami i pochodniami. Przemarsz zakończono wspólnym śpiewaniem kolęd przy blasku ogniska obok remizy O.S.P.

Wtorek, 02 lutego 2016 10:21

Zmiany w podatkach od 2016 roku

W związku z wprowadzonymi od 1 stycznia 2016 r. zmianami w ustawach o: podatkach i opłatach lokalnych, podatku rolnym, podatku leśnym oraz Ordynacji podatkowej, Referat Podatków i Opłat Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom informuje.

Poniedziałek, 01 lutego 2016 15:00

Pies w zalewie

Dziś, kilka minut po 10.00 nad Zalewem Wolbromskim przeprowadzono akcję wyciągnięcia z akwenu biegającego po lodzie psa. Bezskutecznie męczącego się z wyjściem na brzeg czworonoga zauważył przypadkowo jeden z parkujących przy akwenie kierowców. Mężczyzna natychmiast powiadomił Straż Miejską. Uwięzionego w akwenie czarnego, niezbyt dużego kundla uwolnili strażacy z JRG Wolbrom wezwani przez funkcjonariusza Straży Miejskiej.

|<  <  96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105  >  >|