Poniedziałek, 25 stycznia 2016 12:17

Zebrania OSP

Rozpoczął się okres zebrań sprawozdawczo wyborczych w gminnych jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Z inicjatywy burmistrza Adama Zielnika skomasowano zebrania w czasie i w roku 2016 ich cykl zakończy się jeszcze w lutym, a nie, jak to bywało dotąd – z końcem marca. Czas ma znaczenie, bowiem zgodnie z polityką burmistrza, dopiero po zakończeniu wszystkich zebrań zostanie opracowany całościowy plan działań inwestycyjnych w OSP na ten rok.

Poniedziałek, 25 stycznia 2016 11:38

Uwaga - nieczynny basen

Dom Kultury w Wolbromiu, zarządca Kompleksu basenów przy ul. Kamiennogórskiej informuje, iż w dniach od 31 stycznia do 7 lutego przewidywana jest przerwa technologiczna, związana z modernizacją obiektu. Okres, w którym basen będzie nieczynny dla użytkowników może ulec zmianie, prosimy zatem o śledzenie informacji w Internecie.

Piątek, 22 stycznia 2016 12:07

Nowe wozy policyjne wyruszą na ulice

Policyjne siły w powiecie olkuskim zostały poważnie wzmocnione dzięki zakupowi ośmiu nowych samochodów służbowych. Oficjalne uroczyste przekazanie pojazdów odbyło się wczoraj w Powiatowej Komendzie Policji w Olkuszu. Dwa z samochodów współfinansowała Gmina Wolbrom. Trafią one do służby na terenie naszej gminy.

Piątek, 22 stycznia 2016 09:57

Sprostowanie

Informujemy, że do tekstu z 8 stycznia na temat przetargu na realizację zadania „Opieka nad bezdomnymi zwierzętami pochodzącymi z terenu Miasta i Gminy Wolbrom, w tym wyłapywanie, transport, utrzymanie zwierząt w schronisku dla bezdomnych zwierząt oraz leczenie bezdomnych zwierząt po kolizjach drogowych”, który wygrała firma JUKO sp. z o.o. z Zawiercia, wkradł się błąd. JUKO wywozi zwierzęta do schroniska w Bolesławiu, a nie w Zawierciu, gdzie jest tylko siedziba firmy. Za pomyłkę przepraszamy.

Czwartek, 21 stycznia 2016 15:57

Szkoła przy Mariackiej będzie przygotowana dla małych dzieci

Równocześnie z projektem utworzenia nowego zespołu szkolno-przedszkolnego w Wolbromiu trwają prace koncepcyjne i projektowe, zmierzające do pełnego rozdzielenia części budynku szkoły przy ul. Mariackiej przeznaczonej dla przedszkolaków i starszych. Plan przewiduje nie tylko odrębne pomieszczenia do nauki dla sześciolatków, ale także osobne wejście, szatnie, sanitariaty i korytarze tylko i wyłącznie dla najmłodszych.

|<  <  98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107  >  >|