Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Kwiecień » Zmagania o tytuł Omnibusa w SP 1 w Wolbromiu - korespondencja

Zmagania o tytuł Omnibusa w SP 1 w Wolbromiu - korespondencja

2016-04-14 14:39:16

Coroczny Powiatowy Konkurs „Omnibus - wiem wszystko” pozwala wykazać się wiedzą najzdolniejszym uczniom klas I – III, którzy posiadają wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin. Etap gminny konkursu odbył się w 16 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Wolbromiu. Wzięło w nim udział 28 uczniów z klas 1 - 3 ze szkół podstawowych w: Jeżówce, Kąpielach Wielkich, Dłużcu, Gołaczewach, Łobzowie, Zarzeczu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu.

Uczniowie rozwiązywali zadania konkursowe dotyczące wiadomości z poszczególnych edukacji – polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej, a więc zakres wiedzy był obszerny. Pytania konkursowe były jednak dostosowane do podstaw programowych poszczególnych etapów edukacji wczesnoszkolnej.
Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem pracowały nad zadaniami tekstowymi. Dzięki hojności Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz pamiątkowe dyplomy.
Do powiatowego etapu konkursu "Omnibus" zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Kl I - Maria Habryn z ZS w Zarzeczu, zdobyła 21,5 p., opiekun p. Renata Szatan
Kl II -  Emilia Mistur z ZS w Zarzeczu, 35 p., opiekun p. Michalina Rogal
Kl III -  Klaudia Furman z SP nr 2 w Wolbromiu, 32 p, opiekun p. Maria Szczygieł
Gratulujemy sukcesu. Życzymy powodzenia w etapie powiatowym.