Sierpień 2016

Czwartek, 04 sierpnia 2016 11:22

Trwa modernizacja ulicy Okrzei w Wolbromiu

Po lekkim zastoju spowodowanym potrzebą przesunięcia słupów energetycznych oraz odkryciem "niespodziewanego" rurociągu gazu, rozpoczęta wiosną br. modernizacja ulicy Okrzei nabiera tempa. Układane są kolejne metry krawężnika oraz tłuczeń pod nową nawierzchnię z kostki brukowej. Całość całkowicie zmodernizowanego odcinka ulicy, który będzie miał połączenie z ul. Łukasińskiego wyniesie około 230 metrów. Zakończenie prac przy modernizacji przewiduje się za kilka tygodni.

Środa, 03 sierpnia 2016 13:33

Zapraszamy na projekcję filmu Jarosława Mańki - Siła Modlitwy

Pochodzący z Poręby Górnej, reżyser Jarosław Mańka zaprasza na projekcję filmu "Siła Modlitwy", która odbędzie się w czwartek 4 sierpnia ok. godz. 20 w Gimnazjum nr 4 na os. Łokietka, a związana jest z pobytem na terenie Wolbromia 38. Pielgrzymki Rodzin i Młodzieży Różnych Dróg ks. Andrzeja Szpaka.

Środa, 03 sierpnia 2016 13:05

Mamy dotację na wymianę starych kotłów węglowych

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców Miasta i Gminy Wolbrom, którzy złożyli stosowną Ankietę zapraszamy na spotkanie w Domu Kultury w Wolbromiu. Podczas spotkania, które odbędzie się 08.08.2016 r. o godz. 16.00 przekazane zostaną szczegółowe informacje związane z zasadami uzyskania dotacji.

Poniedziałek, 01 sierpnia 2016 11:19

Gwałtowna nawałnica nad Wolbromiem i okolicą

Zalane ulice, powalone drzewa, uszkodzone domy. Taki obraz wyłonił się wczorajszego popołudnia, kiedy około godz. 17.00 przez gminę Wolbrom przeszła gwałtowna nawałnica. Najbardziej ucierpiała południowa część gminy. W wyniku huraganowych podmuchów zerwane zostało częściowo poszycie dachowe z domu przy ul. Fabrycznej w Wolbromiu. Najniebezpieczniejsza sytuacja zaistniała w Brzozówce, gdzie na dom. p. Józefa Żaby zawaliło się drzewo. Na szczęście nikt tam nie ucierpiał.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 >  >|