Sierpień 2016

Piątek, 12 sierpnia 2016 09:33

Zaproszenie

Animatorzy trzeźwości zapraszają na IV Wolbromskie Spotkania Trzeźwościowe, które odbędą się w dniu 13 sierpnia 2016r. w Klasztorze Sióstr Norbertanek w Imbramowicach.

Czwartek, 11 sierpnia 2016 14:39

Uniwersytet Dziecięcy w Wolbromiu czeka na dzieci ciekawe świata

Z początkiem października wystartuje kolejna edycja Uniwersytetu Dziecięcego w Wolbromiu. Dla dzieci w wieku 6-12 lat zaplanowano całoroczny cykl zajęć edukacyjnych, w trakcie których mali miłośnicy nauki będą poznawać ciekawostki z różnych dziedzin, m.in. fizyki, chemii, astronomii, zarządzania, przyrody i sztuki. Zapisy na zajęcia trwają do 7 września, ale chętni powinni się pospieszyć.

Środa, 10 sierpnia 2016 10:08

Uroczyste obchody rocznicy pacyfikacji Poręby Dzierżnej

Bardzo uroczysty i podniosły charakter miały tegoroczne obchody tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce przed 72 laty w Porębie Dzierżnej, kiedy to hitlerowscy oprawcy bestialsko zamordowali 39 mieszkańców wsi i spalili większość domów. Podczas odprawionej na cmentarzu parafialnym mszy świętej proboszcz Andrzej Kowaliński wspólnie z burmistrzem Wolbromia Adamem Zielnikiem dokonał poświęcenia pamiątkowej tablicy.

Wtorek, 09 sierpnia 2016 09:09

Mamy już ponad 660 tys. zł. oszczędności w przetargach

Wyniki kolejnych przetargów, przeznaczonych na zakupy i modernizacje na potrzeby Wolbromskiego Zakładu Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w 2016 roku potwierdzają, że projekt burmistrza Adama Zielnika o połączeniu w jeden organizm dwóch wolbromskich zakładów budżetowych tj. WZWiK oraz MZGKiM przyniesie dla Gminy Wolbrom wymierne oszczędności. Od początku roku w przetargach na potrzeby WZWKGKiM uzyskano ponad 660 tysięcy złotych oszczędności.

Piątek, 05 sierpnia 2016 12:10

Program Erasmus + w Zespole Szkół w Wolbromiu

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus + pozytywnie oceniała wniosek pn. Save Energy Save the World złożony przez Zespół Szkół w Wolbromiu, ul. Pod Lasem 1. Uzyskał on łącznie 88,5 pkt na 100 możliwych i tym samym został zatwierdzony do realizacji w okresie od 5 września 2016 r. do 4 września 2018 r. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 128 100,00 euro.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|