Sierpień 2016

Środa, 17 sierpnia 2016 11:21

Umowa na remont wolbromskich ulic podpisana

W ubiegły czwartek 11. sierpnia burmistrz Wolbromia Adam Zielnik podpisał umowę z przedstawicielem firmy STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. dotyczącą wykonawstwa modernizacji pięciu ulic w mieście: Mariackiej, Konopnickiej, Zielonej, Słonecznej i Wiejskiej, o łącznej długości odcinków 1330 metrów. Przetarg nieograniczony odbył się dnia 02.08.2016 r. Spośród dwóch oferentów najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma STRABAG.

Wtorek, 16 sierpnia 2016 14:14

Nerka z uporządkowanym brzegiem

Zbiornik Nerka jest nie tylko miejscem do wędkowania, ale także spędzania miłych chwil na świeżym powietrzu. O stałe utrzymanie estetyki otoczenia od lat troszczą się członkowie Stowarzyszenia Wędkarskiego „Nerka” z prezesem Stanisławem Biernackim na czele. Choć pracy wykonano wiele, co chwilę powstają nowe zadania do wykonania. W tym roku gospodarze „Nerki” za cel obrali uporządkowanie brzegu od strony osiedla. Niedawno z wykonanymi pracami zapoznał się na miejscu burmistrz Adam Zielnik.

Wtorek, 16 sierpnia 2016 11:50

Będzie łącznik pomiędzy Miechowską a Wyzwolenia

Niedawno do Urzędu Miasta i Gminy w Wolbromiu dotarła optymistyczna informacja od Zarządu Województwa Małopolskiego o przyznaniu dotacji ze środków budżetu województwa związanych z wyłączeniem gruntów rolnych na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych (wcześniejsze „fogrówki”) w wysokości 93 473,00 zł. Jest to już druga dotacja tego typu w tym roku. Wiosną br. Zarząd Województwa postanowił przyznać 95 900 zł.

Wtorek, 16 sierpnia 2016 10:55

Pomoc materialna – stypendia 2016/2017

Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu informuje o możliwości ubiegania się o stypendia szkolne o charakterze socjalnym dla uczących się dzieci i młodzieży. Realizacja tych zadań ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych uczniów, wychowanków i słuchaczy, poprawę dostępności kształcenia na wyższych poziomach edukacji dla dzieci i młodzieży z uboższych środowisk.

Wtorek, 16 sierpnia 2016 08:00

Szansa dla kobiet na trwałe zmiany na polu zawodowym

Informujemy, iż Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce realizuje projekt pn. „Małopolskie Aktywne Kobiety”, do udziału w którym zaprasza kobiety niepracujące powyżej 30 roku życia w tym zwłaszcza powyżej 50 roku życia mieszkające na trenie powiatu olkuskiego, a także te, które opiekują się starszym niedołężnym członkiem rodziny lub dzieckiem do lat 7.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|