Sierpień 2016

Piątek, 26 sierpnia 2016 14:43

Zapraszamy na wyścigi kończące sezon

Radny wojewódzki Jacek Soska po raz ostatni w tym roku zaprasza na imprezę kończącą sezon wyścigowy. W najbliższą niedzielę 28. sierpnia, od godz.10.00 na „wolbromskich błoniach” odbywać się będzie "Piknik z końmi" dla dzieci z bezpłatnymi przejażdżkami oraz konkursami z nagrodami i pucharami w sześciu konkurencjach. O godz. 15.00 rozpoczną się wyścigi konne, w tym bieg "Wielkiej Włościańskiej Gonitwy Wolbromskiej" o Puchar Burmistrza Adama Zielnika. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

Piątek, 26 sierpnia 2016 14:35

Na dożynki w nowych strojach

Dziś, tuż przed gminnymi dożynkami, które odbędą się już jutro w Gołaczewach, burmistrz Adam Zielnik przekazał gospodyniom z KGW kolejnych 6 kompletów strojów regionalnych zakupionych niedawno przez urząd. Zestawy strojów krakowskich trafiły do: 1 zestaw dla KGW Kaliś, 1 zestaw dla prezes Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich „Kłos” Lidii Musiał, trzy komplety dla KGW Dłużec oraz jeden męski ubiór dla KGW Chełm, który w imieniu zespołu odebrał sołtys a zarazem radny Kazimierz Golda.

Piątek, 26 sierpnia 2016 11:11

Konkurs NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD W GMINIE WOLBROM 2016 rozstrzygnięty

Poznaliśmy wyniki I edycji konkursu „Najpiękniejszy ogród w gminie Wolbrom 2016”, którego organizatorami był Burmistrz MiG Wolbrom wspólnie z firmą Ogrodnictwo Domaniewice. Spośród 17. zgłoszonych do konkursu ogrodów, za najpiękniejszy uznano ogród Państwa Aleksandry i Andrzeja Błautów z Jeżówki. Drugie miejsce przypadło ogrodowi Pani Ewy Waszkiewicz z Wolbromia a trzecie ogrodowi Pana Szczepana Banysia z Kalisia. Wyróżnienie przypadło Państwu Grażynie i Adamowi Machajskim z Wolbromia.

Czwartek, 25 sierpnia 2016 07:29

Uwaga oszuści!

UWAGA !!!

Środa, 24 sierpnia 2016 15:55

Umowa na remont „Kąpielanki” podpisana

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Kąpiel Wielkich, Miechówki i Poręby Dzierżnej będą korzystać z gruntownie zmodernizowanej drogi powiatowej. Niedawno Starostwo Powiatowe w Olkuszu spośród 10 oferentów uczestniczących w przetargu nieograniczonym, wybrało firmę Berger Bau Polska SP. z o.o. z Wrocławia, która zaoferowała najniższą kwotę 2 986 026,92 zł. Całkowitą wartość kosztorysową obliczono wstępnie na 5 588 721,23 zł. Stosowną mowę na modernizację tej drogi podpisano 12 sierpnia.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|