Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Marzec » Dzień Kobiet w Łobzowie - korespondencja

Dzień Kobiet w Łobzowie - korespondencja

2016-03-07 16:45:30

Dzień Kobiet od ponad wieku świętowany jest w dn. 8 marca i na stałe wpisał się do kalendarza dni świątecznych. Sama idea tego święta ma wielu przeciwników jaki i zwolenników, jednakże w Łobzowie każdego roku pamięta się o tym szczególnym dniu. Pamiętają nasi mężowie, ojcowie, synowie jak również Panie Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowują z tej okazji uroczyste spotkanie.

W sobotni wieczór 05.03.2016r. w sali remizy OSP w Łobzowie zarząd KGW  zorganizował spotkanie dla Pań, aby uczcić to zacne święto. Przybyło wiele kobiet z czego organizatorki były bardzo zadowolone, albowiem cieszy fakt, że tak wiele osób chce uczestniczyć w życiu naszej miejscowości. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili zaproszeni goście wśród których znaleźli się: posłanka Lidia Gądek, prezes Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich „Kłos” Lidia Musiał, reprezentujący Łobzów w Radzie Miejskiej Zdzisław Pasich, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Anna Gorgoń, prezes Banku Spółdzielczego w Wolbromiu Witold Myszor, doktor Janina Warzecha, sołtys wsi Łobzów Leokadia Maślisz, prezes OSP Aleksander Maślisz wraz z naczelnikiem i sekretarzem zarządu oraz przedstawiciele rady sołeckiej w Łobzowie.
Uroczystość rozpoczęła pani Leokadia Maślisz, która w kilku słowach powitała zaproszonych gości i wszystkie przybyłe panie jak również przekazała życzenia przesłane przez Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Pana Adama Zielnika. W dalszej oficjalnej części głos zabrała pani Lidia Musiał, a następnie pani Lidia Gądek, która oprócz życzeń zachęcała do częstszych wizyt i badań profilaktycznych w poradni „K”. Później głos zabrała męska  część zaproszonych gości. Pan Zdzisław Pasich, Szczepan Strózik oraz zarząd OSP, którzy oprócz życzeń przekazali na ręce Pani Stanisławy Opiłki – przewodniczącej KGW  naręcza kwiatów.
Po części oficjalnej odbyła się uroczysta kolacja przygotowana przez panie z KGW. Czas upłynął na wspomnieniach i wspólnych pogawędkach w radosnym nastroju. Panie życzyły sobie, aby w tak licznym gronie spotkały się znów za rok.

Tekst i zdjęcia: Ewa Chaberka

Powiązana galeria