Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Marzec » Lokata zaoszczędzonych w 2015 r. środków finansowych podpisana

Lokata zaoszczędzonych w 2015 r. środków finansowych podpisana

2016-03-08 07:49:37

W piątek, Burmistrz Adam Zielnik złożył podpis na umowie otwarcia lokaty w Banku ING, deponując na rachunku kwotę 4 500 000 złotych pochodzących z oszczędności pozyskanych w roku 2015. Otwarcie rachunku lokat umożliwiła podjęta Uchwała Budżetowa RM nr XVIII/162/2015, z dn. 29.12.2015 roku, zgodnie z którą Rada Miejska upoważniła burmistrza między innymi do lokowania w trakcie realizacji budżetu czasowo wolnych środków budżetowych, na rachunkach w innym banku niż bank prowadzący obsługę budżetu.

Jak wyjaśniła nam skarbnik Edyta Żuchowicz-Reszka, zdeponowana w banku kwota będzie stanowiła wkład własny w realizację projektów inwestycyjnych współfinansowanych ze środków zewnętrznych. W przypadku uzyskania dofinansowania, ze środków lokaty będą dokonywane płatności z wkładu własnego Gminy. Środki oprocentowane 3% w skali roku, będą pomnażane na rachunku lokat i będą czekały do czasu zapłaty wykonawcom za zrealizowane inwestycje.