Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Marzec » Uwaga, na os. Chrobrego znaleziono psa

Uwaga, na os. Chrobrego znaleziono psa

2016-03-14 14:03:37

Funkcjonariusze wolbromskiej Straży Miejskiej informują, że w piątek, 11. marca br. z osiedla Chrobrego została wyłapana, a następnie zabrana do schroniska w Bolesławiu suczka maści jasnobrązowej, z czarną obrożą w logotypy „Batmana”. Z uwagi na fakt, że zwierzę nie było zaczipowane, nie udało się ustalić jego właściciela. Posiadacza widocznego na zdjęciu poniżej czworonoga lub osoby mające informacje dotyczące tego psiaka, prosimy o kontakt ze Strażą Miejską w Wolbromiu tel. 662 298 296.

Strażnicy zachęcają właścicieli do korzystania z finansowanej przez Gminę Wolbrom możliwości bezpłatnego założenia elektronicznego czipa swoim psom. W razie zaginięcia lub znalezienia zaczipowanego psa właściciel od razu będzie mógł uzyskać informację o tym fakcie.
Jak już informowaliśmy, od stycznia br., bezpańskie psy są zabierane do schroniska w Bolesławiu od razu po zgłoszeniu i tam należ szukać swoich zaginionych pupilów lub też wybrać psa do adopcji. Zgłoszenie o potrzebie zabrania bezpańskiego psa do schroniska przyjmuje Straż Miejska, która nie tylko powiadomi służby schroniska, ale także ma możliwość sprawdzenia czy znalezione zwierzę jest zaczipowane.