Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Marzec » Lepsza łata na asfalcie, czy urwane koło w aucie?

Lepsza łata na asfalcie, czy urwane koło w aucie?

2016-03-15 07:32:35

Asfalt na zimno, stosowany w okresie zimowym do łatania dziur w jezdni, to żadna nowość, dlatego dziwi, że prace drogowców uzupełniających nim ubytki w drodze spotykają się niekiedy z drwinami ze strony niektórych, obserwujących ich prace, osób. - Ludzie oczywiście próbują być najmądrzejsi. Gdyby choć trochę mieli o tym pojęcia, to by tego nie komentowali w ten sposób. Zmienią pogląd dopiero wtedy, kiedy urwą koło na dziurze, ale wtedy będzie za późno - mówią z uśmiechem drogowcy z WZWKGKiM.

- Mieszanka mineralno-asfaltowa na zimno stosowana do remontów cząstkowych nawierzchni drogowych w temperaturze otoczenia do -20 do + 40 st. C. przeznaczona jest do remontów cząstkowych nawierzchni, usuwania skutków przekopów i deformacji nawierzchni, uzupełniania nawierzchni wokół studzienek, progów, chodników. To nie jest technologia pochodząca z Polski. Tak robi się przecież w całej Europie i są to prace doraźne, więc nie rozumiemy, skąd te uśmieszki na twarzach niektórych osób – dodają  drogowcy.
  Na doraźne uzupełnienie ubytków w jezdniach powstających najczęściej w okresie jesienno-zimowym i wczesnowiosennym zakupiono 2 tony tej mieszanki, którą w ciągu ostatnich trzech tygodni załatano dziury na wielu ulicach Wolbromia oraz niektórych sołectw. Wczoraj ekipa drogowa WZWKGKiM prowadziła prace na ulicach: Piłsudskiego, Cmentarnej na os. Chrobrego. Wcześniej m.in.: na ul. Żurawia, Garbarskiej, Fabrycznej, Sportowej, Ordona, zajezdni autobusowej, a także na odcinku Kamienna Góra- Zasępiec, Brzozówce, Zabagniu i wielu innych.     Okres intensywnych prac przy uzupełnianiu ubytków powoli zbliża się do końca. Nie czekając na nastanie prawdziwej wiosny, kiedy to wytwórnie mas bitumicznych -otaczarnie, rozpoczną produkcję mieszanki asfaltowej, w UMiG Wolbrom odbył się wczoraj przetarg na zakup łącznie 3300 ton mieszanki asfaltowej.
    Czy wtedy, kiedy rozpoczną się właściwe prace modernizacyjne naszych dróg gminnych, będą nadal pojawiały się ironiczne uśmieszki? Z pewnością nie.

Aktualna ocena: 1,4 (Ocen: 9)