Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Luty » Nadzieje na dofinansowanie dróg nie gasną

Nadzieje na dofinansowanie dróg nie gasną

2016-02-11 11:32:07

Wojewoda Małopolski w dn. 29 stycznia 2016 r. zatwierdził listę zadań zakwalifikowanych do dofinansowania w 2016 roku w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 - następcy wcześniejszych schetynówek. Choć projekt Powiatu Olkuskiego znalazł się na liście na 15. miejscu (środki zapewnione dla 12 zadań), nadal jest szansa, aby remont siedmiokilometrowego ciągu dróg powiatowych Kąpiele Wielkie -Miechówka - Poręba Dzierżna otrzymał dofinansowanie.

- Z obliczeń wynika, iż z 28 mln. zł. przeznaczonych na drogi powiatowe należy uzyskać 6 mln. zł. oszczędności w przetargach, żeby nasza droga w Kąpielach uzyskała dofinansowanie. Wiemy, że przy tego typu projektach oszczędności przetargowe rzędu 20% są normą, więc musielibyśmy mieć wyjątkowego pecha, by nie „załapać” się na dofinansowanie w drugim rozdaniu, wzorem 1 Maja lub ubiegłorocznej wolbromskiej schetynówki. Ale i na to jestem przygotowany. Choćby nie wiem co droga w Kąpielach będzie w tym roku zrobiona – podkreśla burmistrz.

Niestety, niepowodzeniem zakończyły się starania Gminy Wolbrom o remont dróg gminnych w Jeżówce. Jednakże  mieszkańcy tej wsi mogą być spokojni. Jak zapewnia burmistrz Adam Zielnik i tu znajdzie się rozwiązanie. - Projekt modernizacji dróg w Jeżówce (od stawu w Jeżówce do szkoły, i dalej, w stronę kościoła, aż do drogi powiatowej) zgłaszam do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich jeszcze w maju, a jak tylko zima odpuści zabierzemy się  za modernizację drogi przez Starą Wieś – uspokaja burmistrz.
W tej edycji ewidentnie premiowane są budowy lub przebudowy dróg (modernizacje), a nie remonty, więc następne projekty będą już tak przygotowywane, choć oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami.