Maj 2015

Środa, 27 maja 2015 09:05

Hydrologia na pomoc ludziom

Pisaliśmy już, że mieszkańcy Poręby Górnej i Strzegowej zwrócili się do burmistrza z prośbą o zajęcie się problemem niekontrolowanego spływu powierzchniowego wód opadowych. Adam Zielnik w odpowiedzi zlecił fachowcom wykonanie analizy hydrologiczno-hydraulicznej, która pozwoli na lepszą ocenę sytuacji i - na tej podstawie - konkretne przeciwdziałanie niszczącej sile żywiołu. Problemem możliwych skutków zalania kopalni Olkusz-Pomorzany zajmuje się natomiast aktywnie radny Leszek Sikora z Załęża.

Wtorek, 26 maja 2015 08:00

Actus Animi pokonał międzynarodową konkurencję

W „prowincjonalnym” Wolbromiu rodzą się perły! Oto kolejne z zestawu kolekcjonowanego przez burmistrza Adama Zielnika, który składał gratulacje utalentowanym artystkom. Tancerki z Teatru Tańca Actus Animi pokonały liczne grono wysokiej klasy konkurentów i zwyciężyły bezapelacyjnie w XV Międzynarodowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych w czeskim Hronovie. Klasa sama w sobie!

Wtorek, 26 maja 2015 07:40

Uczymy się przez całe życie, czyli Erasmus + w Gimnazjum nr 4

Przypomnijmy, że w czerwcu 2014 roku Gimnazjum nr 4 otrzymało z unijnego programu Erasmus + 52 124 euro na realizację projektu „CLIL – odkrywamy świat przez języki”. W ramach projektu w ciągu dwóch lat nauczyciele różnych przedmiotów pracujący w tej szkole, będą wyjeżdżać na jedno- lub dwutygodniowe kursy do krajów anglo-, niemiecko- i francuskojęzycznych, w ramach których będą szlifować języki obce.

Poniedziałek, 25 maja 2015 14:04

Na ratunek zabytkowym kapliczkom

Miło nam poinformować, iż w ramach ogłoszonego przez samorząd Województwa Małopolskiego konkursu pn. KAPLICZKA, skierowanego dla jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego, które w 2015 roku planują podjąć prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkowych kapliczkach, Gmina Wolbrom otrzymała dwie dotacje w łącznej kwocie 13 000 zł.

Poniedziałek, 25 maja 2015 10:46

Fascynujący świat nauki - korespondencja z ZS Pod Lasem

Tradycją Zespołu Szkół w Wolbromiu Pod Lasem stały się organizowane na wiosnę Festiwale Nauki. W tym roku impreza odbyła się 19 maja. Nauczyciele: biologii (Aneta Dobrek), chemii (Stanisław Osmenda), fizyki (Irena Smoter) i informatyki (Piotr Siewiorek) z grupą uczniów przedstawili ciekawe pokazy, eksponaty i doświadczenia. Oprócz uczniów gimnazjum oraz klas IV-VI Szkoły Podstawowej ZS w Wolbromiu uczestniczyli w festiwalu również uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Jeżówce.