Maj 2015

Czwartek, 28 maja 2015 11:00

Bezpłatne porady prawne

Informujemy mieszkańców, że od 11 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy w każdy czwartek, po wcześniejszym umówieniu się, w godz. 8 - 13 będzie można skorzystać z darmowej porady prawnej. Burmistrz Adam Zielnik podjął w tym zakresie współpracę z krakowskim Stowarzyszeniem Dobrej Nadziei. Głównymi adresatami oferowanych przez Biuro Porad Obywatelskich usług prawniczych będą osoby mniej zaradne, nieświadome swoich praw, nieporadne w załatwianiu spraw urzędowych.

Czwartek, 28 maja 2015 10:18

Będzie jeszcze bezpieczniej

Zapowiadaliśmy wcześniej, że Gmina wesprze działania porządkowe Policji. Na podstawie porozumienia, które burmistrz Adam Zielnik podpisał z Komendantem Powiatowym Policji na naszym terenie pojawią się dodatkowe patrole, sfinansowane z budżetu Gminy.

Czwartek, 28 maja 2015 09:28

Tancerz z Wolbromia "Talentem Małopolski"

W protokole z posiedzenia jury Finału Wojewódzkiego XXVIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „TALENTY MAŁOPOLSKI 2015”, który odbył się 23 maja w Dobczycach czytamy, że jury przyznało 15 nagród głównych. Wśród finalistów znalazł się Kamil Walczak z Wolbromia.

Czwartek, 28 maja 2015 09:15

Marszałek wspomoże remont tylko jednej drogi do pól

Nasza Gmina co roku ubiega się o środki z funduszu przeznaczonego na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych, budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji, budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych położonych poza granicami administracyjnymi miast, remontując przy ich udziale wiejskie drogi dojazdowe do pól. Wiemy już, że choć wnioskowaliśmy o więcej, z tego źródła wpłynie do budżetu gminy Wolbrom 100 tys. zł.

Środa, 27 maja 2015 13:11

III Miejsko-Gminny Konkurs Języków Obcych w Dłużcu

Po raz trzeci w naszej gminie odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Języków Obcych w kategoriach: język angielski oraz język niemiecki. Celami konkursu były: popularyzacja języka angielskiego i niemieckiego wśród młodzieży, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów, współpraca nauczycieli języków obcych gimnazjów Gminy Wolbrom oraz promowanie osiągnięć uczniów.