Maj 2015

Czwartek, 07 maja 2015 12:01

III Memoriał im. Doktor Doroty Nowackiej

W maju i czerwcu tego roku odbędzie się już III Memoriał im. Doktor Doroty Nowackiej, który przez organizację imprez sportowych i popularyzację aktywnego trybu życia ma kultywować pamięć lubianej i cenionej w naszym środowisku lekarki. Na pierwszą część Memoriału - 16 maja od godz. 11.30 do hali UKS Judo Wolbrom przy DK zapraszają judocy:

Czwartek, 07 maja 2015 10:35

Dzień profilaktyki w Jeżówce

28 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Jeżówce odbył się „DZIEŃ PROFILAKTYKI” zorganizowany przy współudziale Centrum Edukacji i Profilaktyki Stowarzyszenia Epsilon z Bielska Białej. Realizowany w Jeżówce program rekomendowany jest przez PARPA, Krajowe biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii, zgodnie z ogólnoeuropejskim standardem certyfikacji programów profilaktycznych EDDRA.

Czwartek, 07 maja 2015 07:58

Wolbrom przoduje w Bajdurku

Wczoraj w wolbromskim Domu Kultury odbyły się eliminacje XXX Festiwalu Teatru Dzieci i Młodzieży „Bajdurek 2015”. Swój dorobek artystyczny zaprezentowały zespoły teatralne ze szkół podstawowych i ośrodków kultury z terenu powiatu olkuskiego.

Czwartek, 07 maja 2015 07:29

Nagroda dla znanej łuczniczki

Kwietniową sesję Rady Miejskiej rozpoczęła miła uroczystość wręczenia nagrody przyznanej przez burmistrza Adama Zielnika znakomitej łuczniczce, wychowance Bolesława Pluty, a obecnie reprezentantce Polski w kadrze narodowej Wiolecie Myszor. Uzdolniona sportowo wolbromianka za namową swojego trenera, który dostrzegł w niej łuczniczy talent, kontynuowała naukę w Żywcu, gdzie były lepsze warunki do jej rozwoju i do dziś reprezentuje barwy LKS Łucznika Żywiec.

Środa, 06 maja 2015 15:04

Bezpieczna gmina

Jak co roku, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej omawiany był stan bezpieczeństwa na terenie gminy. Zagadnienia związane bezpieczeństwem przybliżyli zebranym przedstawiciele policji, straży pożarnej i straży miejskiej. Z materiałów przygotowanych na sesję wynika, że stan nie zmienienia się drastycznie, niektóre rodzaje przestępstw, wykroczeń lub zajść się lekko nasiliły, inne zmniejszyły częstotliwość występowania – nasza gmina stosunkowo łagodnie funkcjonuje w ramach normy.