Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Maj » Actus Animi pokonał międzynarodową konkurencję

Actus Animi pokonał międzynarodową konkurencję

2015-05-26 08:00:08

W „prowincjonalnym” Wolbromiu rodzą się perły! Oto kolejne z zestawu kolekcjonowanego przez burmistrza Adama Zielnika, który składał gratulacje utalentowanym artystkom. Tancerki z Teatru Tańca Actus Animi pokonały liczne grono wysokiej klasy konkurentów i zwyciężyły bezapelacyjnie w XV Międzynarodowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych w czeskim Hronovie. Klasa sama w sobie!

-Nie zamierzamy spocząć na laurach – zapewniają dziewczęta – To zwycięstwo i docenienie go przez innych, na czele z Burmistrzem MiG Wolbrom, będzie dla nas kolejną motywacją do ciężkiej pracy. – Jestem dumna z dziewczyn, to był naprawdę profesjonalny, trudny konkurs o bardzo wysokim poziomie, a nasze zwycięstwo doda nam skrzydeł do dalszych wyzwań – cieszy się instruktorka i choreograf zespołu Katarzyna Gałązka-Biedul. - Nie ukrywam, że wygrana z reprezentantami fantastycznych grup tanecznych z Czech i dużych polskich miast daje mi ogromną satysfakcję. Podczas konkursu zmierzyłyśmy się z bardzo silną konkurencją, a oceniało nas profesjonalne jury. Ich obiektywna najwyższa ocena (jednomyślna!) to dla nas wielka radość, ale także ogromny bodziec i zastrzyk energii.

W nagrodę za zwycięstwo tancerki pojadą na kurs tańca do czeskiej Pragi, a burmistrz Adam Zielnik już obiecał pomoc w sfinansowaniu tego wyjazdu. – Dziękuję Wam za godne reprezentowanie i promowanie naszej Gminy! To wielka przyjemność wspierać tak obiecującą młodzież, dlatego od początku kadencji rozmawiam z zespołem o ich potrzebach, a już niedługo przekażę im do użytkowania pomieszczenia w byłym internacie przy Skalskiej, gdzie będą mogły ćwiczyć w przyzwoitych warunkach – podkreślał Adam Zielnik.

Powiązana galeria

Wtorek, 26 maja 2015 08:06Zdjęć w galerii: 14