Maj 2015

Wtorek, 12 maja 2015 12:11

Konkurs dla miłośników czytania

Miejska Biblioteka Publiczna w Wolbromiu ogłasza plebiscyt na "Czytelnika roku 2015”. Zwycięzcami (i to nie tylko formalnymi – bo nie sposób przecenić wszelkich pożytków z czytania!) będą osoby, które przeczytają najwięcej wypożyczonych w placówce książek. W załączeniu regulamin konkursu:

Wtorek, 12 maja 2015 12:04

Od lipca ruszy punkt darmowych porad prawnych

Burmistrz Adam Zielnik podjął współpracę z krakowskim Stowarzyszeniem Dobrej Nadziei, które chce udzielać darmowych porad prawnych potrzebującym mieszkańcom naszej gminy. Głównymi adresatami oferowanych przez Biuro Porad Obywatelskich usług prawniczych będą osoby mniej zaradne, nieświadome swoich praw, nieporadne w załatwianiu spraw urzędowych. Umowa przewiduje, że biuro będzie funkcjonowało w Wolbromiu od 1 lipca do końca grudnia 2015 r.

Wtorek, 12 maja 2015 11:39

Remont wodociągu przy Piłsudskiego rozpoczęty

WZWiK informuje, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 12 maja rozpoczęły się prace związane z remontem fragmentu wodociągu w ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Staszica do ul. Ordona. W związku z powyższym użytkownicy drogi powinni się liczyć z utrudnieniami w ruchu na tym odcinku. Kierowcy proszeni są o nieparkowanie tam samochodów, a piesi o zachowanie szczególnej ostrożności.

Poniedziałek, 11 maja 2015 12:56

Wyniki I tury wyborów prezydenckich w gminie Wolbrom

W gminie Wolbrom frekwencja w I turze wyborów prezydenckich wyniosła 48,71%, co oznacza, że spośród 18 854 uprawnionych do głosowania do urn poszło 9 183 osoby. Zdecydowanie najwięcej osób głosowało na Andrzeja Dudę, na którego oddano 4266 głosów, co stanowi 46,83%. Bardzo zbliżony wynik uzyskali Bronisław Komorowski – 1991 głosów (21,86%) i Paweł Kukiz – 1937 głosów (21,26%).

Poniedziałek, 11 maja 2015 12:01

Uwaga - ćwiczenia

Informujemy mieszkańców, że w związku z zaplanowanymi na 12 maja 2015 r. ćwiczeniami z zakresu obrony cywilnej w godz. 6-19 na terenie Wolbromia będą dokonywane próby funkcjonowania syren alarmowych.