Kwiecień 2015

Poniedziałek, 13 kwietnia 2015 11:59

Dom Ludowy w Kalisiu przejęty

Mieszkańców Kalisia, którym od lat zależy na odzyskaniu praw własności do wybudowanego w czynie społecznym budynku Domu Ludowego powinna ucieszyć wiadomość, że burmistrz Adam Zielnik podpisał ze starostą Pawłem Piasnym umowę użyczenia Gminie tego obiektu. Z pewnością fakt, że umowa na razie podpisana jest tylko na 3 lata nie jest do końca satysfakcjonujący, ale kto wie ile i jakiego rodzaju perturbacji od lat wiąże się ze sprawą powinien się cieszyć.

Piątek, 10 kwietnia 2015 14:34

I Ty możesz pomóc, czyli jak rozwinąć ideę wczesnej defibrylacji

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, która wymaga szybkiej reakcji i udzielenia komuś pierwszej pomocy. Zanim jednak przybędzie fachowa pomoc medyczna może minąć kilkanaście bardzo cennych minut, od których często zależy powodzenie dalszej akcji ratunkowej. Ważne jest, by nie bać się udzielać pomocy. Dobrze jest też, kiedy jak najwięcej osób umie to zrobić.

Piątek, 10 kwietnia 2015 13:28

Internat przejęty

Wczoraj zakończone zostały podpisaniem stosownej umowy formalności związane z przejęciem w zarząd Gminy Wolbrom na 20 lat budynku po byłym internacie przy ul. Skalskiej 18. Rada Powiatu Olkuskiego, który jest współwłaścicielem obiektu scedował prawo jego użytkowania i utrzymanie przez ten okres na burmistrza. Bezzwłocznie rozpoczną się działania zmierzające do efektywnego wykorzystania potencjału obiektu.

Czwartek, 09 kwietnia 2015 14:43

Kradła na cmentarzu

Funkcjonariusze wolbromskiej Policji dokonali zatrzymania na gorącym uczynku 77-letniej kobiety, która okradała groby na cmentarzu przy ul. Miechowskiej. Policjantów wezwała osoba, która zauważyła dziwne zachowanie starszej pani, zbierającej z kolejnych grobów kwiaty i lampki, niszcząc przy okazji wazony. Zatrzymana tłumaczyła, że zabierała z cmentarza przedmioty, aby je sprzedać, bo nie ma za co żyć... Za to wykroczenie mieszkanka Wolbromia została ukarana 100-złotowym mandatem.

Środa, 08 kwietnia 2015 13:54

W jakim zawodzie trudniej o pracę

Jednym z zadań lokalnych Urzędów Pracy jest monitorowanie zawodów deficytowych i nadwyżkowych, co pozwala na usprawnienie pośrednictwa pracy i określenie kierunków szkolenia bezrobotnych. Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu opublikował ostatnio raport „Monitoring Zawodów Deficytowych i Nadwyżkowych za rok 2014 dla Powiatu Olkuskiego”, w którym przedstawił tendencje panujące w naszym powiecie.