Kwiecień 2015

Piątek, 24 kwietnia 2015 07:17

Kliknij, aby pomóc

Teatr Tańca Actus Animi przygotował wniosek o dofinansowanie z programu „Społecznik”. Aby je uzyskać potrzebne są głosy oddane na projekt na stronie internetowej. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć zespół w realizacji ich marzenia zachęcamy do klikania! „Taniec nasza pasja” to projekt dotyczący zakupu podstawowego, niezbędnego wyposażenia sali przeznaczonej do zajęć z tańca klasycznego (baletowego), tańca nowoczesnego oraz innych form tanecznych.

Czwartek, 23 kwietnia 2015 11:59

Gratulacje burmistrza dla medalistów Mistrzostw Polski

Nie ma praktycznie zawodów, z których startujący wolbromscy judocy nie przywieźliby medali. Z rozgrywanych w dniach 10-11 kwietnia w Jastrzębiu-Zdroju Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w Judo nasi zawodnicy przywieźli trzy aż medale. Srebrne krążki wywalczyła Klaudia Cieślik i Maciej Długosz a brązowy Karol Barczyk. Za osiągnięte wyniki medaliści Mistrzostw Polski zostali nagrodzeni przez burmistrza Wolbromia Adama Zielnika podczas spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miasta i Gminy.

Czwartek, 23 kwietnia 2015 11:56

IV Małopolski Przegląd Zespołów Biesiadnych i Weselnych Wolbrom 2015

1 maja 2015 r. w wolbromskim Domu Kultury odbędzie się czwarta edycja Małopolskiego Przeglądu Zespołów i Kapel Weselnych. Celem imprezy jest nie tylko prezentacja kapel grających na weselach, ale także inspirowanie zespołów do dalszych twórczych poszukiwań i zachowanie lokalnej tradycji weselnej. Impreza cieszy się dużą popularnością wśród zespołów i jeszcze większą wśród publiczności.

Czwartek, 23 kwietnia 2015 11:09

Dobrze znają przepisy

W tegorocznym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział 20 drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu i 6 drużyn z gimnazjów. Tradycyjnie już wysokie miejsca zajęli reprezentanci ZS w Gołaczewach.

Czwartek, 23 kwietnia 2015 07:24

Integracja przez sztukę

W piątek 17 kwietnia w wolbromskim Domu Kultury odbyły się III Małopolskie Impresje Poetyckie Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem konkursu był Warsztat Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej działający w strukturze Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wolbromiu oraz Dom Kultury w Wolbromiu.