Kwiecień 2015

Środa, 29 kwietnia 2015 15:17

Wsparcie dla uczniów z rodzin wielodzietnych 3+

W dniu 21 kwietnia 2015 r. Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu projektu "Pierwszy dzwonek", polegającego na przyznaniu dotacji dla gmin na udzielenie wsparcia dla uczniów z rodzin wielodzietnych 3+ z terenu województwa małopolskiego w zakresie zwiększania ich szans edukacyjnych.

Środa, 29 kwietnia 2015 11:46

Kilka uwag z koszem w tle

Liczne postulaty mieszkańców Wolbromia o dodatkowe kosze na śmieci w miejscach publicznych są spełniane. W kilku kolejnych punktach pojawiły się ostatnio nowe, estetyczne i – trzeba dodać – nietanie kosze, do których idąc ulicą można wrzucić drobne śmieci. Aż krępująca jest konieczność podnoszenia apeli o użytkowanie ich zgodnie z przeznaczeniem – niestety – część przedstawicieli naszego społeczeństwa w tym zakresie chyba jeszcze nie nadąża za normami…

Środa, 29 kwietnia 2015 10:50

Protokół z dyskusji publicznej

W załączeniu przedstawiamy protokół z dyskusji publicznej nad przyjętymi rozwiązaniami w projekcie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Wolbrom (wraz z prognozą oddziaływania na środowisko), która odbyła się 27 kwietnia w UMiG Wolbrom.

Wtorek, 28 kwietnia 2015 14:27

Akcja ratownicza na Nerce

Jak informuje nas mł. bryg. Marcin Maciora JRG PSP w Wolbromiu przeprowadziła dziś ćwiczenia w ratownictwie wodnym na zalewie „Nerka”. Ćwiczenia polegały na symulacji ratowania tonącego przez strażaków przy użyciu pontonu, koła ratunkowego i rzutki ratowniczej. W ćwiczeniach brali udział strażacy z JRG w Wolbromiu, OSP z Gołaczew i Wierzchowiska oraz wolbromska Straż Miejska. Na ćwiczeniach obecni byli Prezes Stowarzyszenia Wędkarskiego Stanisław Biernacki oraz gospodarz obiektu Jan Polarz.

Wtorek, 28 kwietnia 2015 13:48

Podrzucasz? – mocno ryzykujesz!

Walka z dzikimi wysypiskami śmieci to od lat syzyfowa praca. Choć dla większości normalnych obywateli niepojęte jest, że w sytuacji, kiedy po wprowadzeniu zmian w przepisach, wszystkich śmieci można pozbyć się legalnie, w ramach uiszczanej przez praktycznie wszystkich mieszkańców opłaty śmieciowej, są ludzie (niejeden zdziwiłby się kto), którym chce się i opłaca wywozić swoje śmieci do lasu i na pola. Burmistrz Adam Zielnik znalazł sposób na łapanie winnych.