Kwiecień 2015

Czwartek, 23 kwietnia 2015 07:20

Mam haka na raka - korespondencja

19 kwietnia 2015 w świetlicy wiejskiej w Chełmie Fundacja Rosa Vita zainaugurowła tegoroczne spotkania z lekarzami onkologami. W tym roku cykl pod hasłem Mam haka na raka rozpoczęła pani dr Katarzyna Jaśko wykładem o nowotworach skóry i czerniaku. Fundacja Rosa Vita realizując zadanie powierzone przez Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu oraz własne założenia statutowe zorganizowała przy ogromnym współudziale dyrekcji i nauczycieli SP w Chełmie spotkanie z onkologiem.

Wtorek, 21 kwietnia 2015 14:02

Wawel - zacznij przygodę z historią – korespondencja z Jeżówki

Podczas wycieczki do Krakowa uczniowie Szkoły Podstawowej w Jeżówce skorzystali z przygotowanego z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Zamek Królewski na Wawelu programu: Wawel. Zacznij przygodę z historią.

Wtorek, 21 kwietnia 2015 13:14

Szansa dla zaniedbanych stawów

Samorząd Województwa Małopolskiego poinformował gminy, że przewidział w swoim budżecie środki na rewitalizację stawów, oczek wodnych i sadzawek. W odpowiedzi gmina Wolbrom przygotowała 20 propozycji istniejących potrzeb w tym zakresie. Wczoraj do Wolbromia na wizję w terenie przyjechał zastępca dyrektora ds. Realizacji Inwestycji Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Krzysztof Hofbauer.

Wtorek, 21 kwietnia 2015 09:06

Nauka przez sztukę

Pełna sala widowiskowa w DK i aktywny oddźwięk najmłodszych widzów to gwarancja sukcesu edukacji ekologicznej przez sztukę. Wczoraj na scenie wolbromskiego Domu Kultury odbył się interaktywny spektakl „Pieski świat” , który przybliżał dzieciom ważne kwestie dotyczące znaczenia segregacji i recyclingu odpadów, a także opieki nad zwierzętami.

Wtorek, 21 kwietnia 2015 07:58

Sprawdzian gimnazjalny

Dziś o godz. 9 w całym kraju rozpoczyna się tegoroczny trzydniowy egzamin kończący edukację gimnazjalną. W gminie Wolbrom przystąpi do niego 752 uczniów z 6 gimnazjów. Pierwszego dnia uczniowie wykażą się wiedzą humanistyczną, drugiego – matematyczno-przyrodniczą, a trzeciego – z języków obcych. Każdego dnia czekają na zdających dwa bloki zadań przedzielone przerwą, pierwszy o godz. 9, drugi o 11.