Kwiecień 2015

Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 17:11

OBYWATEL.GOV.PL

„Każdą sprawę, którą chcesz załatwić w urzędzie, traktujemy jak usługę, którą wykonujemy dla Ciebie. Chcemy, żebyś załatwił tę sprawę szybko i sprawnie, dlatego zbieramy nasze usługi w jednym miejscu. Opisujemy w prosty i przystępny sposób, co musisz zrobić, co przygotować, gdzie pójść, a co możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Wszystko po to, abyś nie tracił czasu…” - czytamy w komunikacie MSW niedawno uruchomionego serwisu internetowego, który ma ułatwić życie klientom urzędów.

Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 15:34

Kamery już pilnują

Działa już monitoring przy nowym placu zabaw nad zalewem. Będzie zatem można prowadzić dalsze prace na terenie tego atrakcyjnego terenu rekreacyjnego. Co prawda już dziś na placu zabaw przy zalewie można spotkać bawiące się maluchy, ale warunki rekreacji nie są tu jeszcze optymalne. Z wyposażeniem parku w komplet zaplanowanych urządzeń czekano bowiem na montaż oświetlenia i kamer. Przezorną decyzję o takiej kolejności działań podjął burmistrz Adam Zielnik.

Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 12:24

Najlepsi angliści klas I-III SP

Już po raz drugi w Zespole Szkół w Wolbromiu odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas I-III szkoły podstawowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Tegoroczny finał przypadł na 16 kwietnia 2015 roku.

Piątek, 17 kwietnia 2015 15:40

Powrót do termomodernizacji

Burmistrz Adam Zielnik postanowił wrócić do projektu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej z dofinansowaniem ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Złożony w 2013 r. wniosek „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Wolbrom wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii”, który przeszedł pozytywną ocenę nie uzyskał maksymalnego oczekiwanego dofinansowania i poprzedni burmistrz zdecydował o rezygnacji z jego realizacji.

Piątek, 17 kwietnia 2015 11:38

Językowe współzawodnictwo

30 szkolnych reprezentacji szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu olkuskiego wzięło udział w zorganizowanym przez Zespół Szkół w Wolbromiu konkursie „Językowe współzawodnictwo”. Prezentowano program artystyczny w kilku kategoriach i językach.