Kwiecień 2015

Wtorek, 28 kwietnia 2015 08:04

Informacja dla rolników

W kwietniu 2015 r. kończy się obecna kadencja izb rolniczych. W dniu 25 listopada 2014 r. KRIR podjęła uchwałę w sprawie zarządzenia wyborów do walnego zgromadzenia izb rolniczych wyznaczając termin wyborów na dzień 31 maja 2015 r.

Wtorek, 28 kwietnia 2015 07:25

Bieganie daje radość

Zaczęło się od kilku pasjonatów, powołali do życia amatorski klub sportowy. Grupa znajomych i przyjaciół, dla których ważnym elementem życia jest aktywność fizyczna, czyli Wolbrom TEAM zaprasza wszystkich do dzielenia swojej pasji. Niedawno zgłosili Wolbrom do programu angielskiej organizacji non profit parkrun. Ta międzynarodowa inicjatywa polega na cyklicznym bieganiu na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu, regularnie w każdą sobotę o 9 rano.

Poniedziałek, 27 kwietnia 2015 12:30

Wolbrom też przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży

Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie i Wieliczce w lipcu 2016 r., przedstawił wstępny plan przyjęcia pielgrzymów. Przewiduje się, że może ich przyjechać ok. 2,5 mln. Mają pomieścić się w miasteczkach namiotowych, budynkach szkół i w prywatnych domach nie tylko w samym Krakowie. Biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak do współpracy w organizacji zakwaterowania pielgrzymów na terenie naszej diecezji zaprosił również samorządy.

Poniedziałek, 27 kwietnia 2015 11:11

Uwaga – utrudnienia w ruchu na ul. Piłsudskiego

Wolbromski Zakład Wodociągów i Kanalizacji dokonał dziś przekazania placu budowy firmie F.U.H. WODREN Halina Gajda z Nowego Brzeska, która wyremontuje fragment sieci wodociągowej w ul. Piłsudskiego w Wolbromiu na odcinku od ul. Staszica do ul. Ordona. Korzystający z ul. Piłsudskiego jako parkingu muszą na czas remontu poszukać innych miejsc. Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie i możliwe utrudnienia w ruchu. Remont potrwa miesiąc.

Poniedziałek, 27 kwietnia 2015 10:19

Oświatowy węzeł gordyjski

Efektywne funkcjonowanie systemu oświaty to zgryzota wszystkich organów prowadzących polskie szkoły publiczne. Dbałość o jak najlepsze warunki nauczania trzeba godzić z problemami finansowymi samorządów. Zanim dyrektorzy placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wolbrom przystąpili do tworzenia arkuszy organizacyjnych na kolejny rok szkolny w wolbromskim magistracie ustalono ogólne wytyczne w tym zakresie, aby zminimalizować koszty funkcjonowania oświaty.