Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Marzec » Wiosenne porządki rozpoczęte

Wiosenne porządki rozpoczęte

2015-03-11 10:56:08

Gmina Wolbrom na dobre rozpoczęła wiosenne porządki. Równolegle zamiatane są gminne ulice, usuwane zimowe zanieczyszczenia i rozpoczynane pierwsze remonty. Prace będą prowadzone w zakresie na który pozwoli kapryśna przedwiosenna pogoda.

Ekipy MZGKiM pozamiatały już pozimowy piach z ulic po południowej stronie miasta: Kamiennogórskiej, Leśnej, Magazynowej i Garbarskiej, a także w Rynku i na ul. Kościelnej. W nocy, kiedy jest mniejszy ruch samochodowy jezdnie kolejnych gminnych dróg w mieście sprząta zamiatarka. W następnej kolejności sprzątanie zaplanowane jest na kolejnych ulicach przyległych do Rynku i tereny osiedli.

Rozpoczęły się również prace modernizacyjne na ciągach pieszych. Już kilka dni temu rozpoczęto naprawę, a właściwie budowę od nowa chodnika wzdłuż parku. Specyfika podmokłego terenu powoduje, że chodnik łatwo się tu odkształca i stąd decyzja o tak kompleksowej naprawie. Podobne prace już niedługo rozpoczną się przy ul. Konopnickiej, gdzie również będzie robiony chodnik i  krawężniki. Jeżeli pogoda pozwoli drogowcy z MZGKiM rozpoczną też prace na os. Wąwóz Kapkazy – na „pierwszy ogień” pójdzie kontynuacja prac na ul. Dębowej.

Chociaż w niektóre miejsca nie da się jeszcze wjechać cięższym sprzętem i trzeba będzie poczekać aż ziemia obeschnie, zaplanowane są także prace kosmetyczne w parku. Konieczne jest usunięcie kilku zagrażających bezpieczeństwu starych topoli, które w podmokłym gruncie zaczęły się przechylać i przewracać. Usuwane też będą uschnięte gałęzie.

Zachęcamy również mieszkańców do pozimowych porządków na i przy posesjach, zwłaszcza w miejscach przy ruchliwych ciągach komunikacyjnych.  Przyjrzyjmy się również uschniętym trawom, zwłaszcza  na posesjach znajdujących się przy zabudowaniach – może udałoby się posprzątać je w taki sposób, aby nie kusiły do podpalenia, co niestety jest częstą przyczyną wielu niebezpieczeństw.

to-(Kopiowanie).jpg

Aktualna ocena: 4,5 (Ocen: 4)