Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Marzec » Darmowy kurs pierwszej pomocy

Darmowy kurs pierwszej pomocy

2015-03-10 10:44:32

Polskie prawo nakłada na świadka zdarzenia obowiązek powiadomienia o nagłym zagrożeniu zdrowotnym pogotowia ratunkowego lub innych służb ratowniczych, a także udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu. Nie każdy jednak wie jak pomagać, wielu boi się pojąć akcję ratunkową ze względu na ryzyko zaszkodzenia poszkodowanemu. Jest okazja, aby za darmo skorzystać z fachowego kursu udzielania pierwszej pomocy. Zachęcamy do udziału!

Czy znalazłeś się kiedyś w sytuacji, gdzie nie mogłeś pomóc, bo nie wiedziałeś jak to zrobić? Czy umiesz udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej?

KAR-MED Usługi Medyczne zaprasza na bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy, które odbędą się 18 i 19 marca o godz. 15.00 w Remizie OSP w Wolbromiu. Szkolenia będą prowadzone w 20 osobowych grupach, stąd liczba miejsc jest ograniczona. Chęć udziału można zgłaszać telefonicznie 725 21 55 92 i mailowo karol.szwej@gmail.com – decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenie jest dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, z operacji „Organizacja szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy” za pośrednictwem LGD Nad Białą Przemszą w ramach działania „Wdrażanie lokalnych Strategii Rozwoju” – „Małe projekty” PROW na lata 2007-2013.