Październik 2014

Środa, 15 października 2014 13:54

Burmistrz składał życzenia pracownikom oświaty

Przy okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Jan Łaksa spotkał się z pracownikami placówek oświatowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Wolbrom. Uroczystość uświetnił występ lubianej aktorki i wokalistki Olgi Bończyk. Wyróżniający się nauczyciele otrzymali nagrody za dobrą pracę.

Środa, 15 października 2014 10:03

100-letni bohater

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, drugim najwyższym odznaczeniem państwowym, za zasługi na rzecz niepodległości naszego kraju łobzowianina z urodzenia, mieszkającego obecnie w Katowicach stulatka, pana Mariana Paulewicza. 13 października 2014 roku w gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia Krzyża z rąk Wojewody Śląskiego.

Wtorek, 14 października 2014 11:45

Konsultacje dotyczące możliwości pozyskania funduszy europejskich

23 października 2014 roku, godz. 10.00 – 13.00 w sali OC Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom, ul. Krakowska 1 odbędą się bezpłatne konsultacje skierowane do wszystkich mieszkańców, w tym osób fizycznych i przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem środków bezzwrotnych, jak i wsparcia zwrotnego w formie preferencyjnych pożyczek.

Wtorek, 14 października 2014 10:38

Propozycja OHP dla młodych bezrobotnych

Małopolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy informuje, iż posiada ok. 65 wolnych miejsc w realizowanym obecnie projekcie „Pomysł na siebie” współfinansowanym ze środków UE w ramach programu „Gwarancje dla młodzieży”. Projekt adresowany jest do młodych osób w wieku 16-17 lat, zamieszkałych na terenach wiejskich (mogą posiadać status domownika w gospodarstwie rolnym)i zainteresowanych ukończeniem kwalifikacyjnego kursu zawodowego.

Wtorek, 14 października 2014 07:23

Olga Bończyk zaśpiewa dla pracowników oświaty

Burmistrz Jan Łaksa zaprasza dziś z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej wszystkich obecnych i byłych pracowników oświaty na specjalny koncert Olgi Bończyk. Dom Kultury w Wolbromiu, godz. 16. Na występ zaprasza też sama artystka: