Październik 2014

Środa, 29 października 2014 11:34

Informacja

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom informuje, iż dotacje dla klubów sportowych na 2015 rok będą przyznawane na podstawie ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie oraz uchwały nr LII/332/2014 z dnia 26 września 2014 r. Rady Miejskiej w Wolbromiu w sprawie określenia warunków oraz trybu finansowania zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Wolbrom. Zgodnie z w/w uchwałą termin składania wniosków upływa W DNIU 30 LISTOPADA 2014 R.

Wtorek, 28 października 2014 09:10

Miód dla dzieci z Ochronki

Reprezentanci wolbromskiego koła pszczelarzy kontynuując akcję „Podziel się miodem z dziećmi” odwiedzili specjalne miejsce – Ochronkę Betlejem, sprawującą opiekę nad dziećmi potrzebującymi szczególnej uwagi i pomocy. Nie zabrakło opowieści o mądrości pszczół i pożytkach jakie przynoszą ludziom i środowisku, a także słodkiej degustacji.

Wtorek, 28 października 2014 07:40

Strażacy z Sulisławic dostali nowy sprzęt

W ostatnią niedzielę, 26 października w Sulisławicach odbyła się miła uroczystość przekazania i poświęcenia nowego samochodu, zakupionego na potrzeby lokalnej jednostki OSP przez Gminę Wolbrom. OSP w Sulisławicach to jedna z najprężniej działających jednostek na terenie naszej gminy, należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Uroczystość uświetniła lokalna orkiestra strażacka.

Poniedziałek, 27 października 2014 13:50

Uczyli dzieci jak pomagać

Kolejny raz niezawodna i chętnie dołączająca do różnych akcji firma TRI Poland postanowiła wesprzeć osoby, które chcą zrobić coś pożytecznego dla dzieci. Dzięki środkom pozyskanym z programu grantowego było możliwe zrealizowanie pomysłu dwóch pracownic firmy, które postanowiły nauczyć maluchy zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wzywania odpowiednich służb ratunkowych. Do akcji bez wahania dołączyli ratownicy medyczni, którzy poprowadzili zajęcia.

Poniedziałek, 27 października 2014 13:06

Kłamstwa w prowadzeniu kampanii przez kandydata na burmistrza źle wróżą gminie – oświadczenie Burmistrza

Świadomy brutalnych zasad, stosowanych często w kampanii wyborczej, ze spokojem wykonuję swoje obowiązki, aby do końca kadencji rzetelnie służyć społeczeństwu, zgodnie ze złożonym ślubowaniem. Niestety, gdy granice są przekraczane nie mogę milczeć– rozpowszechnianie przez komitet wyborczy Stanisława Kołodzieja wierutnych kłamstw powinno być wytknięte i napiętnowane. Manipulowanie faktami, szkalowanie konkurentów, a zwłaszcza podawanie do publicznej wiadomości oczywistej nieprawdy jest karygodne.