Październik 2014

Środa, 22 października 2014 11:33

Niepełnosprawni mistrzami w szachach

Już po raz dziewiąty Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolbromiu był organizatorem IX Małopolskiego Turnieju Gry w Szachy i Warcaby 100-polowe. W szranki turniejowe 15 października stanęli 35 reprezentantów 8 Środowiskowych Domów Samopomocy z całego województwa.

Wtorek, 21 października 2014 14:26

Projekt współpracy międzynarodowej I-€urope

Od października 2013 roku SP1 w Wolbromiu wraz ze szkołami z Walii, Belgii, Portugalii, Włoch i Turcji bierze udział w 2-letnim projekcie programu Comenius pt. „I-€urope”. Przez kolejne etapy wzajemnego poznawania kultur i tradycji, w nowoczesnym kontekście użycia technologii komunikacyjnej i informacyjnej prowadzi uczestników, stworzona indywidualnie przez każdego z partnerów projektu maskotka IRobot, który, jako "gość z innej planety", poznaje zwyczaje i kulturę swoich gospodarzy.

Wtorek, 21 października 2014 12:30

Uwaga kierowcy, będzie remont ul. Batalionów Chłopskich

W związku z rozpoczynającym się w dniu 22 października remontem ulicy Batalionów Chłopskich, na odcinku wzdłuż bloków nr 2, 3, 5 i 7 na os. Łokietka, kierowcy proszeni są o nieparkowanie w tym miejscu samochodów. Pozostawione pojazdy będą utrudniały prowadzenie prac, a ponadto będą narażone na uszkodzenia.

Wtorek, 21 października 2014 09:54

Żegnamy doktora Andrzeja Sierpińskiego

Łącząc się w bólu z rodziną, odprowadzimy dziś na wieczny spoczynek lubianego i cenionego lekarza Andrzeja Sierpińskiego, wieloletniego kierownika ośrodka zdrowia w Wolbromiu. Ur. 17.11.1938 r. w Gródku k. Tomaszowa Lubelskiego, ukończył studia medyczne w Białymstoku. Do Wolbromia trafił w 1974 r. jako młody, energiczny lekarz. Przez wiele lat pracował jako specjalista medycyny pracy – dzięki czemu znali go praktycznie wszyscy pracujący i jako lekarz internista.

Wtorek, 21 października 2014 08:35

120 lat OSP w Wolbromiu

W niedzielę 19. października OSP w Wolbromiu obchodziła jubileusz 120- lecia swojego istnienia. Poczty sztandarowe okolicznych straży pożarnych zostały powitane przy akompaniamencie orkiestry strażackiej. Wśród osób biorących udział w uroczystości nie zabrakło władz naszego miasta: burmistrza Jana Łaksy, sekretarza Waldemara Kolanki oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Włodzimierza Żurka. W chwilach tak wspaniałego jubileuszu możemy być dumni z naszej miejscowości.