Październik 2014

Wtorek, 21 października 2014 08:22

Remiza w Chełmie oddana do użytku

Mieszkańcy Chełmu, a zwłaszcza strażacy z lokalnej jednostki OSP świętowali wczoraj oddanie do użytku nowego budynku strażnicy OSP, w której znalazła siedzibę świetlica wiejska. Uroczystość rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem ks. Stanisława Gibały, a następnie po dokonaniu symbolicznego przecięcia wstęgi przez burmistrza Jana Łaksę i prezesa OSP w Chełmie Kazimierza Goldę przybyli na uroczystość zostali ugoszczeni przez reaktywowane niedawno lokalne Koło Gospodyń Wiejskich.

Czwartek, 16 października 2014 13:29

Centrum Prawidłowego Żywienia zaprasza na konsultacje

Otyłość i nadwaga to poważne problemy, które dotykają współcześnie dorosłych i dzieci. Konsekwencji zdrowotnych związanych z otyłością i nadwagą jest wiele, począwszy od większego ryzyka przedwczesnej śmierci, a skończywszy na wielu dolegliwościach, które mogą mieć zły wpływ na jakość życia. Warto dowiedzieć się więcej o problemie i sposobach przeciwdziałania:

Czwartek, 16 października 2014 10:52

Ogłoszenie o wyniku konsultacji

W dniach od 8 października do 15 października 2014 r. Gmina Wolbrom prowadziła konsultacje społeczne w sprawie projektu "Programu współpracy Gminy Wolbrom z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego" na 2015 rok. W załączeniu protokół z przebiegu konsultacji.

Czwartek, 16 października 2014 09:25

Trzy święta w ZS Gołaczewach

15 października Zespół Szkół w Gołaczewach świętował aż z trzech powodów: uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej połączono ze ślubowaniem klas pierwszych oraz z oddaniem do użytku nowych pomieszczeń dostosowanych do potrzeb placówki, jako kontynuacji rozpoczętej w roku 2010 rozbudowy szkoły.

Środa, 15 października 2014 14:54

Bezpłatne badania EKG w Wolbromiu

Już 17 października mieszkańcy Wolbromia będą mogli bezpłatnie wziąć udział w I edycji kampanii 1000 serc, której celem jest przeprowadzenie badań profilaktycznych najważniejszego w ludzkim organizmie organu – serca. Na skrzyżowaniu ulic Mariackiej i Kościelnej w godzinach: 9.00-17.00 na mieszkańców czekać będzie KardioBus, lekarz oraz pielęgniarka. Ilość miejsc ograniczona.