Październik 2014

Środa, 08 października 2014 10:20

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom informuje o rozpoczęciu konsultacji społecznych projektu „Programu współpracy Gminy Wolbrom z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego” na 2015 rok.

Środa, 08 października 2014 09:42

Prace nad zalewem jeszcze w tym roku

Zakończył się wreszcie kilkumiesięczny proces oceny naszego wniosku o dofinansowanie zagospodarowania części terenu wokół wolbromskiego zalewu. Ponieważ projekt będzie realizowany jeszcze w tym roku Gmina ogłosiła już przetarg na wykonanie tego zadania. Jeżeli wszytko przebiegnie bez przeszkód, inwestycja ma być zakończona do 15 grudnia.

Środa, 08 października 2014 09:08

Prześlij PIT przez UBD - testy nowego systemu

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu i Ministerstwo Finansów zapraszają do testowania Uniwersalnej Bramki Dokumentów (UBD) przeznaczonej do przesyłania przez płatników informacji PIT-11, PIT-8C, PIT-R i deklaracji PIT-40 w postaci dokumentów wielopozycyjnych. Środowisko testowe zostało udostępnione na stronie Finanse (linki w poniższym artykule otwierają nowe okna w serwisie zewnętrznym).

Wtorek, 07 października 2014 14:51

Tydzień z historią Wolbromia

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej uczy się przez zabawę. I nie dotyczy to wyłącznie dzieci. W dniach 22 – 30 września 2014 w Wolbromiu młodzież z miejscowych szkół ponadpodstawowych miała niepowtarzalną możliwość spotkania się z lokalną historią. Projekt popularyzacji dziejów Wolbromia w różnych okresach historycznych zainicjował Kamil Adrian Pałka, student historii UJ.

Wtorek, 07 października 2014 13:34

Biblioteka idzie z duchem czasu

Kiedyś biblioteka kojarzyła się jedynie z miejscem, w którym można było wypożyczać książki i w spokoju je przeczytać. Dziś- w bibliotekach naprawdę dużo się dzieje. Jako centrum informacji, edukacji i kultury daje klientom wiele możliwości rozwoju własnej osobowości. Nasza MB stała się miejscem tętniącym życiem i otwartym na różnorodne formy komunikacji z czytelnikiem, a pracownicy robią wszystko, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich grup społecznych.