Październik 2014

Poniedziałek, 13 października 2014 13:35

Remiza OSP w Porębie Górnej jak nowa

Reaktywowana przed trzema laty jednostka OSP w Porębie Górnej doczekała się gruntownego remontu remizy. Po wyremontowaniu w ubiegłym roku sali i zaplecza sanitarnego oraz wykonaniu w bieżącym roku przez ochotników z Poręby prac przy ociepleniu i elewacji, budynek strażnicy wygląda obecnie jak nowy. W sobotę, 11 października odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia i poświęcenia sali remizy.

Poniedziałek, 13 października 2014 12:15

FTT wyróżniło wzorowych pracowników

Satysfakcja z pracy związana jest nierozerwalnie z pozytywnym stosunkiem do przedsiębiorstwa, wpływa też wpływa bezpośrednio na motywację i efektywność pracownika. Mądry pracodawca dba stworzenie optymalnych warunków dla zatrudnionych, aby dobrze im się pracowało i czuli się związani z firmą. Potrafi też docenić efekty dobrej pracy. W tym duchu odbyła się w wolbromskiej FTT uroczystość wręczenia zasłużonym pracownikom odznaczeń Prezydenta RP za długoletnią służbę i odznak „Zasłużony Pracownik”.

Piątek, 10 października 2014 09:25

Znamy listy kandydatów do rady miejskiej

Podczas nadchodzących wyborów samorządowych 16 listopada 2014 r wybrani zostaną reprezentanci społeczności lokalnej do rady miejskiej, rady powiatu, sejmiku województwa, a także burmistrz. Po raz pierwszy wybierać będziemy w okręgach jednomandatowych. Oznacza to, że w każdym z 21 okręgów wyborczych wyznaczonych w naszej gminie mandat radnego otrzyma kandydat, na którego zagłosuje najwięcej wyborców.

Piątek, 10 października 2014 09:02

Europejski Dzień Języków w Gimnazjum nr 4

Obchody Europejskiego Dnia Języków w Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu stały się dla nauczycieli okazją do promocji nauki języków obcych wśród uczniów gimnazjum. Każda edycja programu niewątpliwie motywuje uczniów do rzetelnej nauki języków, a dzięki temu przygotowuje młodzież do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym w Polsce oraz w krajach Unii Europejskiej. 8 października w G4 podsumowano tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków.

Czwartek, 09 października 2014 13:56

Trudna współpraca

Nie jest niestety tajemnicą, że współpraca gminy Wolbrom z samorządem powiatu olkuskiego nie układa się idealnie. Problemy pojawiają się przy większości wspólnych– z racji właściwości kompetencyjnych– przedsięwzięciach na terenie naszej gminy, inicjowanych przez burmistrza Jana Łaksę. Starostwo wciąż zasłania się brakiem środków na remonty i inwestycje, ale w ocenie niektórych lokalnych przedstawicieli na poziomie obu szczebli samorządu terytorialnego pieniądze są, ale trafiają do innych gmin.